بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

مسمومیت با وارفارین (مرگ موش) در سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
01-02-2015
خوردن مرگ موش که محتوی وارفارین می باشد باعث این مسمومیت می گردد. اگرچه گمان می رود که مقادیر اندگ وارفارین که استفاده از آن در طعمۀ موش توصیه شده است برای حیوانات خانگی بی خطر است، مقادیر متوسط آن می تواند بسیاری از سگها را بشدت بیمار کند یا حتی بکشد.
وافارین یک مادۀ ضد انعقاد است و در اثر خونریزی داخلی باعث مرگ حیوان می شود.

علائم:
استفراغ، ضعف شدید و کم خونی مشخض وجود دارد. مخاط چشم و دهان سفید می شوند و درون دهان سگ کاملا سرد می باشد. درجۀ حرارت کمتر از میزان طبیعی می شود.

درمان :
موارد مشکوک را باید بی درنگ به دکتر دامپزشک رسانید.
چنانچه استفراغ رخ نداده باشد، دامپزشک با تزریق یک داروی مهوع سگ را وادار به استفراغ می کند و ویتامینk نیز تزریق خواهد کرد. اگر ویتامین k بسرعت تجویز شود، از خونریزی داخلی جلوگیری به عمل می آید. هرگاه خونریزی روی داده باشد، بهبودی بیماری بستگی به پرستاری دقیق دارد. شاید دکتر دامپزشک علاوه بر ویتامین k، ویتامینb12 و آهن نیز تجویز کن.


مسمومیت با وارفارین (مرگ موش) در سگ

 



تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.