بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 
English Springer Spaniel :  انگلیش اسپرینگر اسپانیل

English Springer Spaniel : انگلیش اسپرینگر اسپانیل

توضیحات
انگليش اسپرينگر اسپانيل سگي است خوش بنيه ‏، با جثه اي متوسط و گوشهاي بلند و آويزان. وزن نسبت به ظاهر سگ سبك است ، پاهاي جلو صاف و سر قدرتمند و سبك مي باشد و تقريباَ طول سر و گردن يكسان است. چشمها متوسط و پر محبت كه بسته به رنگ حيوان عسلي و يا قهوه اي مي باشد. بلندي گوشها تا بيني ادامه دارد. داراي فك قوي و دندانهاي منظم مي باشد. به رنگهاي جگري ، جگري-سفيد ، سفيد-مشكي و آبي يافت مي شود.


خلق و خو
سگي است آرام ، با رفتار دوستانه ، بسيار اجتماعي و عالي با كودكان. باهوش ، مطيع ، بازيگوش و پر انرژي ، با قدرت فراگيري بالا ، شجاع و شيرين. اين سگ عاشق همه است. دوست دارد تا هميشه در كنار انسانها باشد و از تنها ماندن بيزار است. عاشق شنا و بازي است. معمولاَ با ساير سگها و حيوانات خانگي خوب است. اگرتنها بماند ممكن است زياد پارس كند مگر اينكه در تولگي به خوبي آموزش ببيند. اسپرينگر داراي دو نوع مزرعه اي (شكاري) و خانگي است. نوع شكاري آن براي شكار پرورش مي يابد ، داراي موهاي كوتاه تر و انرژي بيشتر است و نوع نمايشي (خانگي) داراي موهاي بلندتر است كه غالباً قسمتهاي جگري و مشكي رنگ آن بيشتر از سفيدش مي باشد و عموماً آرامتراند.

مشکلات سلامتی
مشكلات كفل ، بيماريهاي خوني ، بيماري صرع قابل ذكر است. اين نژاد استعداد زيادي در فربه شدن دارد ، بنابراين از دادن غذاي اضافه به آن اجتناب كنيد.


شرایط نگهداری
براي نگهداري در آپارتمان مناسب مي باشد به شرط آنكه در طول روز به انداره كافي فعاليت بدني داشته باشد. به زندگي شهري بخوبي خوي مي گيرد و يك حياط متوسط بسيار مناسب خواهد بود.


فعالیت بدنی
هر چقدر با آن بازي و ورزش كنيد لذت مي برد. به پياده روي ، شنا ، دويدن و آوردن اشياع علاقه زياد دارد.


آراستن
آراستن موهاي نوع شكاري آن آسانتر است و تنها برس كشيدن هفتگي كفايت مي كند. حال آنكه نوع نمايشي آن به آراستن بيشتري نياز دارد تا موهايش به حالت نمدي در نيايد. استحمام و استفاده از شامپو خشك تنها در مواقع ضروري پيشنهاد مي شود. داخل گوشها بايد مرتباً پاك شود تا چرك نكند و همچنين موهاي زير پنجه ها كوتاه گردد.


تاریخچه
اجداد اسپرينگل را سگهاي اسپانيل انگليسي تشكيل مي دهند. در دوره رونسانس بهترين همراه شكارچيان بوده است. در سال 1700 در آمريكا به شهرت رسيد ، از آن به عنوان شكارچي ، پي گرد و باز آورنده شكار ، ديدبان و سگ خانگي استفاده مي شود.

مشخصات
عکس English Springer Spaniel :  انگلیش اسپرینگر اسپانیل

طول عمر : 12-14 سال
گروه : Sporting Dogs
وزن : در نرها: 25-20 ك.گ در ماده ها: 23-18 ك.گ
قد : در نرها: 56-48 س.م در ماده ها: 51-46 س.م
رنگ : به رنگهاي جگري ، جگري-سفيد ، سفيد-مشكي و آبي يافت مي شود.
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.