بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 
Cavalier King Charles Spaniel : کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

Cavalier King Charles Spaniel : کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

توضیحات :
این اسپانیل کوچک و زیبا دارای چشمهای تیره ، گرد و بزرگ می باشد (چشمها حالت بیرون زده ندارد) . گوشها بلند و آویزان می باشد دارای پوشش ابریشمی مانند بلند است که گاهی اوقات به حالت موج دار یافت می شود . در رنگهای سیاه و قهوه ای ، بلوطی و سفید ، قهوه ای و سفید و قرمز یافت می شود .

خلق وخو
این اسپانیل سگی مشتاق ، پر محبت ، سر زنده و شجاع می باشد . این سگ زیبا و کوچک علاقه زیادی به خشنود کردن صاحبش دارد و آموزشها را به خوبی فرا می گیرد . بطور ذاتی آرام است و با سایر سگها و حیوانات خانگی به خوبی کنار می آید . همه را دوست دارد و نباید برای مدت طولانی تنها بماند. از آنجایی که نشعت گرفته از سگهای شکاری می باشد به جست و خیز کردن در محیط بیرون علاقه زیادی دارد اما باید او را در قلاده نگه داشت تا فرار نکند و یا هنگام تعقیب گربه و سایر موجودات دچار سانحه تصادف نشود ! برای کودکان پیشنهاد نمی شود .


مشکلات سلامتی
یبماریهای چشمی ، نافرم بودن کشکک پا ، مشکلات ستون فقرات ، عفونت های چشمی ، مشکل در شنوایی و ناشنوا شدن در سنین پایین و همچنین بیماریهای حاد قلبی که منجر به مرگ زودرس می شوند قابل ذکر می باشد ، بنابراین بهتر است تا در هنگام خرید از یک فروشنده معتبر خرید نمایید . از دادن غذای اضافه خودداری نمایید چراکه این نژاد استعداد خوبی در فربه شدن دارد.

شرایط نگهداری
برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد . اصولاً در داخل خانه پر جنب و جوش است و یک حیاط کوچک برایش ایده آل می باشد . نسبت به هوای گرم بسیار حساس است .

فعالیت بدنی
به هر میزان که فرصت ورزش و بازی به او بدهید خوشحال و راضی خواهد بود . به دویدن و بازی در فضای آزاد علاقه زیادی دارد .


آراستن
شانه زدن و برس کشیدن بصورت منظم و استحمام یا استفاده از شامپو خشک در مواقع ضروری پیشنهاد می شود . موهای روی گوشها بلند است و اگر به خوبی شانه کشیده نشود حالت گره خورده پیدا می کند . داخل گوشها و اطراف چشمها باید بطور منظم چک و تمیز گردد . موهای بین پنجه ها را باید کوتاه نگه داشت . بعد از شستن حیوان حتماً او را خشک کنید . ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد .

تاریخچه
نوع کاوالیِر کینگ چارلز نشأت گرفته از نژاد کینگ چارلز اسپانیل و سایر سگهای عروسکی تیپ اسپانیل در قرون 17- 18 و 19 میلادی می باشد . در آن زمان پرورش دهندگان در تلاش بودند تا نژادی را شبیه به سگهایی که در نقاشی های به جا مانده از چارلز دوم انگلستان وجود داشت ، به وجود آورند . در سال 1920 نمایشی از این نژاد به همراه پوزه بلند تر در لندن برپا شد و سر انجام در سال 1940 موفق شدند تا نژادی شبیه به سگهای چارلز دوم به وجود آورند و برای جدا کردن آن از سایر اسپانیل ها کلمه Cavalier را بر او افزودند .

مشخصات
عکس Cavalier King Charles Spaniel : کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

طول عمر : 10-15 سال
گروه : Toy Dogs
وزن : 5-8 کیلوگرم
قد : 30-33 سانتیمتر
رنگ : در رنگهای سیاه و قهوه ای ، بلوطی و سفید ، قهوه ای و سفید و قرمز یافت می شود .
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.