بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 
Greyhound : گِرِی هوند

Greyhound : گِرِی هوند

توضیحات
این نژاد دارای بدنی انعطاف پذیر است ، براق ، نمایشی و ساخته شده برای سرعت ، دارای سینه ای فراخ و جثه ای عضلانی است . این نژاد از جمله قدیمی ترین نژاد های سگ بشمار می آید و از زمانهای بسیار قدیم بعنوان سمبل حکومت مطرح بوده است . از گری هوند گهگاه در شکار آهو ، گوزن و روباه استفاده می شود . اما شکار خرگوش تخصص ذاتی گری هوند است و قرن ها است که از این نژاد برای شکار خرگوش استفاده می شود . سر بلند و باریک که در حد فاصل بین گوشها پهن است . پوزه از طول خوبی برخوردار است . گوشها نرم و کوچک و بسمت عقب متمایل بوده و چین خورده می باشد . چشم ها تیز بین ، براق ، هوشیار و حاکی از شجاعت است .

خلق وخو
حساس ، شیرین و باهوش ، باوفا ، شجاع و مشتاق . گری هوند سگ فوق العاده باهوشی است اما خوی لجوج آن در برابر غریبه ها و حتی صاحبش می تواند گاهی اوقات مشکل ساز باشد . بنابراین بهتر است که این سگ را در سنین پایین تر اجتماعی کرد . در دو نوع مسابقه ای و نمایشی آن دارای خلق و خوی آرام هستند .


مشکلات سلامتی
از جمله مشکلات سلامتی می توان به نفخ اشاره کرد . بهتر است به جای یک وعده غذای سنگین تعداد دفعات غذا را بیشتر (2-3 بار) و حجم غذا را پایین آورد . گری هوند نسبت به برخی از داروهای شیمیایی و خصوصاً حشره کش ها حساسیت دارد .


شرایط نگهداری
آپارتمان می تواند مکان مناسبی برای گری هوند باشد به شرط آنکه در طول روز به حد کافی فعالیت بدنی داشته باشد . به هر حال یک حیاط کوچک می تواند مکان مناسبی را برایش فراهم کند . این نژاد نسبت به سرما حساس است و بهتر است که در فواصل سرد از تن پوش گرم برایش استفاده کرد .


فعالیت بدنی
اگر شما گری هوند را بعنوان حیوان خانگی خود انتخاب کرده اید بیاد داشته باشید که به او اجازه دویدن و را رفتن را در محیطی آزاد بصورت روزانه و ترجیحاً در یک زمان مشخص بدهید . گری هوند علاقه زیادی به برنامه های روزانه و منظم دارد .


آراستن
گری هوند دارای موهای کوتاه و صاف می باشد و آراستن آن کار آسانی است . شانه کردن روزانه و استحمام در مواقع ضروری مناسب می باشد . ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد .

تاریخچه
به اعتقاد مصر شناسان طی سلسله چهارم مصر که در حدود دو هزار و نهصد الی دو هزار و هفتصد و پنجاه و یک سال قبل از میلاد بوده است . حکاکی های موجود در این مقبره سگهایی را نشان می دهد که بی تردید از تیپ گریهاند بوده اند . در خصوص منشأ اسم گریهاند عقاید متفاوتی وجود دارد . یکی از این نظرات حاکی بر این است که این نام از کلمه Graivs به معنی یونانی گرفته شده است . زیرا این سگ در یونان قدیم از قدر و اعتبار زیادی برخوردار بوده است همچنین برخی می گویند که کلمه Grey به معنی خاکستری قالب ترین رنگ در این نژاد می باشد .
مشخصات
عکس Greyhound : گِرِی هوند

طول عمر : 10-12 سال
گروه : Hounds
وزن : در نرها : 29-32 کیلوگرم - در ماده ها : 27-29 کیلوگرم
قد : در نرها : 17-76 سانتیمتر - در ماده ها : 17-68 سانتیمتر
رنگ : سياه ، سفيد ، قرمز ، آبي ، بلوطي و يا تمام اين رنگها به همراه سفيد .
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.