بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 
Keeshond : کیش هاند

Keeshond : کیش هاند

توضیحات
کیش هاند سگی کوچک و قدرتمند به همراه پوشش بلند و مضاعف می باشد که خصوصیات رفتاری آن شبیه به سامویدها است . چشمهایی به رنگ بلوطی و گوشهای مثلثی شکل برافراشته دارد . دم پر پشت و فر خورده می باشد . به رنگهای طوسی و کرم و مخلوط چند رنگ یافت می شود . موهایش همیشه تمیز و برس کشیده شده نشان می دهد .

خلق وخو
دوست و همراه خوبی برای کودکان می باشد . سر زنده ، باهوش و بسیار هوشیار است . آموزشها را به سرعت فرا می گیرد اما باید توجه داشت تا آموزشها با آرامش و دقت انجام شوند . همه را دوست دارد و ترجیح می دهد تا همیشه در کنار اعضای خانواده باشد . اصولاً با سایر حیوانات به خوبی کنار می آید . علاقه زیادی به پارس کردن دارد و دیدبان خوبی می باشد . تقریباً می توان کیش هاند را جهت انجام هر کاری تربیت کرد . این نژاد برای سالهای متوالی در کشتی های یونانی (Dutch) برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می گرفت .


مشکلات سلامتی
مشکلات لگن و بیماریهای پوستی و قلبی قابل ذکر می باشد .

شرایط نگهداری
گرچه می توان آنها را در آپارتمان نگهداری کرد اما یک حیاط متوسط ترجیحاً بهتر می باشد . بدلیل داشتن پوشش مضاعف و ضخیم توانایی تحمل گرما را ندارد .

فعالیت بدنی
به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد . روزانه به حداقل یک ساعت دویدن و بازی کردن و یا نیم مایل پیاده روی احتیاج دارد . این نژاد در داخل خانه بسیار فعال است .


آراستن
شانه زدن و برس کشیدن روزانه نیاز دارد استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود . این نژاد ریزش موی فصلی زیاد دارد ( پاییز و بهار) .

تاریخچه
موطن اصلی این نژاد سرزمین های قطبی می باشد . در قرن 18 میلادی به کیش هاند لقب "سگ مردمی" دادند . در رگهای این نژاد خون ساموید ، چوچو ، اِلکوهاند و پامِرانیان جریان دارد . برای اولین بار توسط خانمی بنام Wing Field به انگلستان وارد شد . در آن زمان چندان مورد توجه و علاقه مردم قرار نگرفت تا اینکه در سال 1920 به آمریکا وارد شد . از کِیزهاند بیشتر برای نگهبانی قایقها استفاده می شد و به مرور زمان این نژاد در آمریکا و سایر کشورها مشهور گردید .

مشخصات
عکس Keeshond : کیش هاند

طول عمر : 12-15 سال
گروه : Non-Sporting Dogs/Companion
وزن : 15-30 کیلوگرم
قد : 44-48 سانتیمتر
رنگ : به رنگهای طوسی و کرم و مخلوط چند رنگ یافت می شود .
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.