بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 
Clumber Spaniel : کلامبر اسپانیل

Clumber Spaniel : کلامبر اسپانیل

توضیحات
کلامبر اسپانیل سگی سنگین ،نزدیک به زمین با پاهای کوتاه می باشد. سر بزرگ او با پوزه گسترده، عمیق، و ابروهای پرپشتی میباشد. بینی بزرگ میباشد با سایهای به رنگهای قهوه ای ، بژ، رز و گیلاسی. دندانها به غیر از دندانهای نیش بسیار منظم میباشند. قفسه سینه گسترده و عمیق است و پاهای جلویی مستقیم و صاف میباشند. چشم های عمیقآنها به رنگ کهربایی تیره است. قسمت آویخته لب بالای سگ بیش از فک پایین آویزان است. گوشها تقریبا مثلثی شکل هستند و سرشان کمی گرد میباشد و به سمت پائین آویزان هستند. گردن ضخیم، سنگین و در گلوبسیار کلفت است. دم پرپشت آنها به پشت لنگر انداخته است. توجه: در اکثر نقاط اروپا الحاق دم غیر قانونی است. پوشش پرپشت آنها نرم ، صاف و متراکم و است. پوشش آنها عمدتا سفید، با لکه های لیمویی و یا پرتقالی است.


خلق و خو
کلامبر اسپانیل به عنوان یک سگ مطیع، شیرین، باهوش و دلپذیر شرح داده شده است. در میان سایر نژادها آخرین گزینه و آسانترین نوع از نژادهای شکاری میباشد. آنها بسیار مهربان هستند و هنگامیکه بالغ شوند بسیار فعال خواهند بود.این نژاد با سایر سگها و حیوانات خانگی رابطه خوبی دارد. آنها می توانند نسبتا غالب باشند وبه موجودات خیره سری تبدیل شوند اگر صاحبانی منفعل، ترسو و یا بی حوصله داشته باشند .حیوانات بسیار شوخ طبعی هستند و با فرزندان بسیار قابل اعتماد میباشند. معاشرت آنها برای پیدا کردن دوستان از میان غریبه ها بسیار آسان است. آنها نسبت به نظم و انضباط خشن هیچ پاسخی نمیدهند، اما باید برای برقراری ارتباط با آنها آرام و با اعتماد به نفس بود. این سگ دارای یک حافظه خوب است وبسیار مشتاق به یادگیری است که با وجود حافظه بسیار خوبش آموزش آنها بسیار آسان میشود. کلامبر اسپانیل می تواند به عنوان سگ شکار استفاده شود. آنها شکار قرقاول و کبک را ترجیح میدهند. آنها به بازیابی اشیاء پرتاب شده علاقه زیادی دارند و همچنین به جویدن اسباب بازی.


مشکلات سلامتی
بعضی از آنها مستعد ابتلا به entropion، آب مروارید، panosteitis (لنگش نوجوانی)، دیسپلازی مفصل ران و خشکی چشم هستند. آنها تمایل به خروپف، خس خس و یاوه سرایی کردن دارند. آنها مستعد ابتلا به آلرژی پوستی نسبت به گزش کک هستند .از آنجاکه انها بسیار به جویدن علاقه دارند هیچگاه به آنها اجازه ندهید اجسام خارجی را بجوند.آنها براحتی دچار اضافه وزن میشوند پس نباید به آنها بیش از حد غذا داد.


شرایط زندگی
کلامبرها برای محیط آپارتمان مناسبند به شرطی که به آنها اجازه فعالیت بدنی روزانه کافی داده شود ، به هر حال وجود یک حیاط کوچک مکان مناسبی برای آنها خواهد بود. آنها در داخل خانه بسیار غیر فعال هستند.آنها آب و هوای سرد را ترجیح میدهند.


فعالیت بدنی
کلامبر جوان بسیار سریع رشد می کند و بسیار فعال است.آنها در تبدیل شدن به یک سگ بزرگسال سرعت قابل ملاحظه ای دارند. آنها نیازمند یک پیاده روی طولانی روزانه میباشند. آنها به بازیابی اشیاء پرتاب شده علافه زیای دارند و میتوانند ساعتها با این کار سرگرم شوند. پیاده روی های روزانه در سلامت روانی سگ بسیار مهم است. این نژاد یک شناگر خوب میباشد.


نظافت
پوشش آنها باید به طور منظم برس کشیده شود. آنها گاه به گاه نیازمند پیرایش میباشند. گوش ها و چشم ها باید بطورمنظم تمیز و بازرسی شوند. برخی از این سگ ها دچار سوزش گوش میشوند که لوسیون های ویژه می تواند برای کمک به آنها ارائه شود. اگر بیش از حد در زیر گوش مو وجود دارد، آن را قبل ازاستفاده از لوسیون تمیز کنید. در این نژاد ریزش مو سنگین است.


تاریخچه
سگهای نژاد Basset Hound ، Alpine Spaniel و St. Bernard ممکن است به اصل و نسب کلامبر اسپانیل کمک کرده باشند. تاریخچه اولیه کلامبر اسپانیل به خوبی مستند نشده است و هیچ مدرک وجود ندارد، اما برخی می گویند که این سگ در قرن 18 در اطراف کشورفرانسه و در سال 1768 توسط یک دوک به نام Noailles سرچشمه گرفته است. این شخص برای رهایی از تهدید انقلاب، او سگ خود را به انگلستان، نزدیک به خانواده اش، به نزد دوک نیوکاسل منتقل کرد. برخی می گویند آن سگ در آنجا کامل شد و با موفقیت در نمایش اول خود را در قرن نوزدهم ارائه شد. گفته اند که این نژاد مورد علاقه چندین پادشاه بریتانیا بوده است، از جمله شاهزاده آلبرت (همسر ملکه ویکتوریا ا)، شاه ادوارد هفتم و پسر او، شاه جورج .V نام کلامبر از املاک دوک نیوکاسل مشتق شده است،کلامبر پارکی است به مساحت 3800 هکتار در Nottinghamshire انگلستان. Clumber نام و نام خانوادگی خود را به احتمال زیاد از نام های باستانی، "Clun" از یک رودخانه محلی گرفته است. نمونه هایی از نقاشی های این نژاد به رنگهای سفید و نارنجی است که عازم شکار بوده اند وجود دارد. اگرچه استانداردهای اولیه و واقعی برای رنگ لیمویی اولویت قائل شده است. کلامبر سنگین ترین سگ نژاد Spaniels است، و سگ شکاری آرام و آهسته میباشدو گاهی به تنهایی قادر به انجام کار است. آنها استقامت بالایی دارند و از بویایی خوبی برخوردارند. از آنها برای شکار کبک، قرقاول و استفاده می شود.این نژاد در کانادا در سال 1848 وارد شد و از آنجا راه خود را به ایالات متحده باز کرد. این نژاد برای اولین بار در سال 1884 توسط AKC به رسمیت شناخته شده و یکی از 9 نژاد نخست به رسمیت شناخته شده توسط این باشگاه بود. Clumbers نژادی بسیار نادر است و پیدا کردن آنها بسیار سخت است.

مشخصات
عکس Clumber Spaniel : کلامبر اسپانیل

طول عمر : 11-13 سال
گروه : Sporting Dogs
وزن : 25-39 کیلوگرم
قد : 41-51 سانتی متر
رنگ : سفید، با لکه های لیمویی و یا پرتقالی است
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.