بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 
Brittany : بریتانی

Brittany : بریتانی

توضیحات
بریتنی سگی دلچسب با اندازه ای متوسط است. پاهای بلند سگ تا ارتفاع شانه ها به اندازه طول بدن است. سری گرد به شکل گوه مانند دارد، اما در طول خیلی گسترده نیست. طول پوزه متوسط است. بینی سوراخهای گسترده ای دارد و میتواند در رنگهای حنایی، قهوه ای مایل به زرد، سایه های قهوه ای با زمینه صورتی پررنگ، با توجه به رنگ پوشش آنها باشد.رنگ بینی سیاه مجاز نمی باشد. دندانها بجز دندان نیش بسیار منظم میباشند. چشمها به رنگ قهوه ای تیره یا کهربایی با توجه به رنگ پوشش آنها میباشد. گوشها مثلثی شکل و رو به بالاهستند. پاها کوچک هستند وانگشتان پا دارای قوس هستند و ضخیم میباشند. دم به سمت بالا میباشد و بطور طبیعی کوتاه است و حدود 4 اینچ یا کمتر (10 سانتی متر) لنگر انداخته است. توجه: این حالت در بسیاری از کشورهای اروپایی غیر قانونی است. Dewclaws گاهی اوقات حذف شده است. پوشش آنها پرپشت است اما هیچگاه فرفری نیست ، اما متراکم، صاف یا موجدار است. در سراسر جهان، Brittany یا Epagneul Breton را در 5 رنگ نارنجی و سفید، جگری و سفید، سیاه و سفید، جگری سه رنگ، و سه رنگ سیاه و سفید و جگری میشناسند. در هرکدام از آنها یک الگوی تیره و روشن حاکم است. ایالات متحده آمریکا (AKC) و کانادا (CKC) سیاه و سفید را به رسمیت نمی شناسند. سایر کشورهای جهان گستردگی همه رنگها را قبول دارند .


خلق و خو
بریتنی سگی هوشمند است به آسانی برای شکار آموزش داده میشود. این سگ یک حیوان دوست داشتنی و مهربان است، مطیع ،مستقل ، آزاد ، متفکر ، همواره مشتاق به یادگیری ، شاد و هشیار است. این نژاد یک شکارچی بسیار فعال و مشتاق است.مراقبت از او بسیار آسان است. هنگامی که آنها در حال شکار نیستند ، آنها نیازمند پیاده روی روزانه میباشند.این سگ اگر در محیطی که احساس نا امنی بکند در حال ورزش باشد بسیار عصبی و ترسو میشود.هنگامی که یک توله است بسیار معاشرتی میباشد.از آنجائیکه در آنها غریزه شکار وجود دارد علاقه زیادی به پرسه زدن دارند. آنها با کودکان رابطه خوبی دارند. آنها به همه نوع زمین سازگار هستند از جمله: جنگل ها، دشت و یا تپه.نسبت به شرایط سرد و مرطوب مقاوم هستند. این امر به ویژه برای شکار خروس جنگلی آسیایی و اروپایی، کبک، و خرگوش مهم میباشد.این سگ همیشه فعال، مشتاق و خستگی ناپذیر است. این سگ همچنین دارای یک غریزه برجسته برای بازیابی آب از بدنش میباشد. بریتنی محبوبیت زیادی را در میان میلیون ها نفر از شکارچیان به دلیل اندازه متوسط ​​خودش داراست، که اجازه می دهد تا شکارچیان براحتی آنها را حمل و نقل کنند. از آنجا بسیار با نشاط است میتواند به عنوان یک همدم محبوب برای انسان بشمار رود.


مشکلات سلامتی
مستعد ابتلا به دیسپلازی مفصل ران، تشنج و سرطان پستان میباشند.


شرایط زندگی
بریتنی برای زندگی آپارتمان توصیه نمی شود. آنها در داخل خانه بسیار فعال هستند ونیاز به زمینی با چندین جریب دارند. این نژاد نسبت به شرایط سرد و مرطوب مقاوم است.


فعالیت
بریتنی نیاز به ورزش زیادی دارد چرا که آنها از بنیه و استقامت بالایی برخوردار هستند. آنها نیازمند پیاده روی طولانی تند روزانه میباشند.


مراقبت از پوشش
برای نگه داشتن پوشش آنها در شرایط خوب نیازمند برس کشیدن مرتب پوشش مسطح میباشند . استحمام با خشک شامپو فقط در صورت لزومنها بطور منظم برنامه ریزی کنید.گوشهای آنها را بطور مرتب بررسی کنید،بخصوص اگر در زمینهای ناهموار فعالیت داشته اند.ریزش مو در این نژاد سبک میباشد.


تاریخچه
از آنجا که بریتنی به نظر می رسد شبیه Welsh Springer Spanielمیباشد برخی فکر می کنند این دو ممکن است به یکدیگر مربوط باشند. این نژاد یکی از نژادهای محبوب برای شکار پرنده است. در برخی از کشورها از این نژاد به عنوان "Brittany Spaniel" نام برده میشود،با این حال در ایالات متحده، آن را به فقط به عنوان "Brittany" مینامند. بریتنی برای اولین بار در فرانسه در سال 1896 نشان داده شده است و برای اولین بار توسط AKC در سال 1934 به رسمیت شناخته شده است.
مشخصات
عکس Brittany : بریتانی

طول عمر : 10-12 سال
گروه : Sporting Dogs
وزن : سگ نر (16-18 کیلوگرم) - سگ ماده (14-18 کیلوگرم)
قد : سگ نر (43-53 سانتی متر) - سگ ماده (46-51 سانتی متر)
رنگ : در 5 رنگ نارنجی و سفید، جگری و سفید، سیاه و سفید، جگری سه رنگ، و سه رنگ سیاه و سفید و جگری میشناسند.
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.