بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 
Vizsla : ویزلا

Vizsla : ویزلا

توضیحات
ویزلا، سگ شکاری متوسط ​​است. بدن قوی آن از نظر طول بلند میباشد. جمجمه کمی گنبدی شکل لاغر و عضلانی، بین گوش ها گسترده است با یک خط داخلی که به پایین پیشانی فرو رفته است. پوزه با طول یکسان و یا کوتاه تر از جمجمه است. رنگ بر اساس رنگ پوشش میباشد. گردنی قوی بدون هیچگونه غبغب دارد. دندانها بغیر از دندانهای نیش بسیار منظم هستند.چشمهای متوسط آنها با رنگ پوشش مطابقت دارد. گوش های بلند، ابریشمی ، نازک و گرد آنها تا نزدیکی گونه آویزان هستند. دم در پایه ضخیم است و لنگر انداخته است. توجه: دم الحاقی در اکثر نقاط اروپا غیر قانونی است. پاهای جلو مستقیم میباشد ومانند پاهای گربه است. dewclaws معمولا برداشته می شود. پوشش کوتاه، صاف آنها در تمام بدن یکسان است و معمولا با رنگهای مختلف طلافام موجود میباشند.


خلق و خو
ویزلا سگی رسا، مهربان و دوست داشتنی ، مشتاق یادگیری و تربیت شدنی تا درجات بالایی هستند.آنها نیاز به تحریک روانی روزانه دارند. آنها نیازمند شکیبایی و آرامش هستند. اگر آنها شما را به عنوان یکی از چهره های قوی و قدرتمند مشاهده نکنند به موجوداتی سرسخت آنها تبدیل خواهند شد. قابل اعتماد با بچه ها هستند و از بازی کردن با آنها برای ساعاتی طولانی بسیار لذت میبرند. بدون ورزش گسترده روزانه آنها ممکن است بیش از حد انرژی و تحرک برای کودکان داشته باشند اما برای بچه های پر انرژی بسیار مناسب میباشند. خیلی سریع خودشان را به زندگی خانوادگی وفق میدهند، و به طور کلی رابطه خوبی با سایر سگها دارند.از آنجا که این نژاد بسیار اهل ورزش میباشد،عدم تحرک کافی برای آنها میتواند اثرات مخربی بر روی سلامتی آنها بگذارد.آنها بخوبی با مردم و سایر حیوانات معاشرت میکنند. این نژاد بسیار تربیت شدنی است و اگر شما بتوانید به او بفهمانید که از او چه انتظاراتی دارید،دقیقا همان چیزی میشود که شما میخواهید. ویزلاs تمایل به جویدن دارد البته این رفتار در همگی این نژاد صدق نمیکند. اگر شما می خواهید یک سگ آرام داشته باشید و درطول روز حداقل یک مایل پیاده روی داشته باشید میتوانید یک ویزلا را انتخاب کنید. آنها استعدادهای بسیاری از قبیل: ردیابی، بازیابی، اشاره، دیده بانی دارند. ویزلا سگ شکار است و ممکن است رابطه خوبی با گربه ها داشته باشد ، اما در رابطه با سایر حیوانات از جمله همستر، خرگوش و خوکچه هندی و غیره نمی توان به آنها اعتماد کرد .


مشکلات سلامتی
مستعد ابتلا به دیسپلازی مفصل ران میباشند.


شرایط زندگی
ویزلا برای زندگی آپارتمان توصیه نمی شود. به طور متوسط ​​در داخل خانه فعال است و به یک حیاط کوچک نیازمند است.


فعالیت بدنی
این سگ پر انرژی و با استقامت بالاست. آنها نیازمند پیاده روی طولانی تند روزانه هستند.


نظافت
پوشش صاف، کوتاه با موهای بسیار آنها را به آسانی میتوان در شرایط مطلوب نگه داشت.آنها نیازمند برس کشیدن هستند اما بطور منظم نه. استحمام با صابون ملایم فقط در صورت لزوم توصیه میشود. ناخن ها را باید کوتاه نگه داشت.


تاریخچه
تصاویری از این نژاد در قرن 10 کشف شده است.سرچشمه آنها از مجارستان توسط فردی به نام Magyars ، میباشد که از آنها به عنوان سگ شکار استفاده میشده است. تصور میشود که آنها از سگ شکاری Transylvanian hound و سگ زرد ترکی (در حال حاضر منقرض شده) به وجود آمده اند. "ویزلا" به معنای "اشاره گر" در زبان مجارستانی میباشد.بویایی فوق العاده و انرژی بی پایان آنها ،این نژاد به شکارچیان ماهری ،مانند شکار پرندگان و خرگوش تبدیل کرده است.این نژاد پس از جنگ جهانی دوم تقریبا منقرض شده بود. پس از جنگ هنگامی که روس ها حال عبور از مجارستان بودند تعدادمحدودی از این نژاد را دیدند و در صدد تلاش برای نجات این نژاد برآمدند. مجارهای بومی برخی از این سگ ها را بطور قاچاق به آمریکا و اتریش فرستادند. ویزلا دارای دو عموزاده است، یکی با پوشش ضمخت به نام Wirehaired ویزلا و دیگر ویزلا longhaired که بسیار نادر است. ویزلاs longhaired در هر نقطه در جهان دیده نشده است هستند، اما برخی از آنها در اروپا وجود دارد. برخی از استعدادهای ویزلا عبارتند از شکار، اشاره گر، مسابقات اطاعت، چابکی، و دیده بانی .
مشخصات
عکس Vizsla : ویزلا

طول عمر : 11-15 سال
گروه : Sporting Dogs
وزن : سگ نر (20-27) ک.گ. - سگ ماده (18-25) ک.گ.
قد : سگ نر (56-66) س.م. - سگ ماده (51-61) س.م.
رنگ : انواع رنگ حنایی (زنگی رنگ)‌ به صورت یکدست . اگر خیلی کم رنگ یا پر رنگ باشد مورد قبول نخواهد بود.
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.