بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

دویدن و مراقبت از پاها در سگ

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
10-18-2013
اگر شمـا می خواهید با سگ خود بدوید، سگ شما یک همراه ورزشی بسیار خوب برای شماست.دویدن با سگ به شما کمک می کند تا تناسـب اندام خود را حفظ کنید و هم چنین به سگ خود کمک می کنید تا سالم باشد.به یاد داشته باشید تا این نکات را حتما برای دویدن با سگ رعایت کنید.

قبل از شروع دویدن به دامپزشک مراجعه کنید
اگر سگ شما تا به حال ندویده است و یا تمرین ورزشی زیادی انجام نداده است احتمالا چاق شده است، بنابراین شما برای مطمئن شدن از این که سگتان سالم است باید به دامپزشک مراجعه کنید.سگهای چاق و دارای اضافه وزن باید وزن خود را قبل از انجام دادن حرکات شدید به آرامی کم کنند.حتی یک سگ به ظاهر سالم ممکن است مشکل پنهانی داشته باشد که در این صورت باز هم دویدن برای او خطرناک است و در این صورت نیز باید به دامپزشک مراجعه کرد.
با دویدن کم شروع کنید و بعد از آن بیشتر بدوید
سگ شما به بدنی محکم و با استقامت نیاز دارد.شروع کردن با دویدن آرام و کم سگ را نسبت به بیماری های قلبی و عروقی مقاوم می کند.اگر سگ شما خسته شد و یا هر علامتی از لنگش ،درد و یا صدمه داشت وقت آن رسیده است که به خانه بازگردید.استفاده از قلاده هنگام دویدن باعث می شود سگ خود و سرعت او را کنترل کنید.

قبل از دویدن اجازه دهید ماهیچه های سگ شما گرم شود
از سگ خود انتظار نداشته باشید تا او از اول به سختی بدود.وقتی ماهیچه ها هنوز سرد هستند سگ ممکن است با دویدن به خود آسیب برساند بنابراین برای گرم کردن او قبل از دویدن 10 تا 15 دقیقه با او به سرعت راه بروید به یاد داشته باشید تا بعد از دویدن هم این کار را دوباره انجام دهید.

مراقبت از پاهای سگ
در صورتی که سگ با پای برهنه بیشتر وقت خود را در داخل خانه بگذراند کف پاهای او نرم و لطیف می ماند.

یکی دیگر از دلایل اینکه شما باید دویدن را با دویدن های آرام شروع کنید علاوه بر استحکام بیشتر بدنی این است که به پنجه های سگ شما کمک می کند تا در برابر فشار مقاوم شود.

سعی کنید با سگ خود در جاهای بتونی و سفت ندوید زیرا این باعث می شود تا پاهای سگ فشار بسیاری را تحمل کند.بهتر است برای دویدن در محل های خاکی و چمنی بدوید.در صورت راه رفتن بر روی زمین های بتونی سگ صدمات زیادی در استخوانها و مفاصل می بیند.

اگر دویدن طولانی شد ،مراقب پاهای سگ نسبت به سخت شدن و فرسوده شدن باشید;اگر به نظر می رسد سگ شما در پاهای خود درد یا التهاب دارد برای درمان صدمات به دامپزشک مراجعه کنید.

در هنگام دویدن دور از گرما بمانید
سگها نمی توانند عرق کنند در نتیجه در معرض سکته در اثر گرما قرار دارند.صبح زود و یا در شب در زمان هایی که هوا خنک است بهترین زمان برای پیاده روی یا دویدن با سگ است.راه رفتن در محیط های چمنی و خاکی نسبت به سایر بهتر است زیرا سگ گرما را از پنجه ها جذب می کند و وقتی پنجه های سگ گرم شوند از خنک شدن بدن سگ جلوگیری می شود.

ترجمه:کیمیا

Vetinfo.com


دویدن و مراقبت از پاها در سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.