بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

آیا دارو های ضد بارداری برای سگ وجود دارد ؟

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
04-10-2014
با سلام

من میخواهم از آبستنی سگ تریر خودم جلوگیری کنم ... میشه لطف کنید بگین آیا مانند انسان دارو های ضد بارداری برای سگ هم وجود داره یا نه ؟

بعد راه پیشنهادی خودتون رو هم اگه لطف کنید ممنون میشم.


آیا دارو های ضد بارداری برای سگ وجود دارد ؟

04-10-2014, 12:59 AM   #1
A.Chakery
مدیریت سایت
 
بله ، قرصهای هورمونی ویژه ای را می توان درطول دوره فحلی هر روز تجویز نمود. بنابه تجربه من اگر هم جفت گیری انجام شود این قرصها از آبستنی سگ جلوگیری خواهند کرد. البته سازندگان این دارو ها اعلام می کنند که تاثیر اصلی اینها از بین بردن فحلی است. می توان این دارو را به صورت تزریقی استفاده کرد. می توان یک بارتزریق هورمون را یک ماه پیش از آغاز فصل جفت گیری تجویز نمود. این کار از فحل شدن سگ جلوگیری می کند و می توان تزریقات را درطول زندگی سگ سالی دوباره ادامه داد. هر دوی این دارو های ضد آبستنی تقریبا بی خطر هستند و بعضی از صاحبان سگ استفاده از آنها را به برداشتن تخمدان ها ترجیح می دهند. تنها مانع احتمال عفونت ادراری است. محلولهای بسیار بدبوی موجود که روی اندام تناسلی سگ ماده مالیده می شوند هیچ فایده ای ندارند و هرگز نباید به آنها دل خوش کرد.

بنده بنا به تجربه شخض خودم پیشنهاد میکنم در صورتی که نمیخواهید سگتان آبستن شود حتما اون رو عقیم کنید که علاوه بر اینکه این مشکل رو دیگه نخواهید داشت ، مشکلات رفتاری کمتری هم سگ شما نشان خواهد داد و تربیت اون بسیار راحت تر خواهد بود.

موفق باشید
 
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.