بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

علائم و نشانه های بیماری های انگلی (کرم ها ) در سگ ها

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
07-06-2014
بيشتر توله سگ ها با كرم متولد مي شوند ، پس در اين موقعيت يكي از اولين كارهايي كه نياز داريد انجام دهيد اينست كه هم توله سگ ها و هم مادرشان را درمان كنيد . كرم هاي حلقوي و كرم هاي پهن ( تولد يافته از تخم كك ) رايج ترين گونه الودگي به حشرات است ، اما كرم هاي قلابدار نيز ممكن است پنهان باشند .
كرم هاي حلقوي ميتوانند به شكل اسپاگتي در استفراغ يا مدفوع شناسايي شوند . كرم هاي پهن شبيه به برنج هستند . شناسايي اخري دشوار است و احتمالا بيشتر انها را در قسمت تحتاني سگتان مي بينيد .

علائم هشدار
  • ضعف و بي حالي
  • اسهال يا استفراغ
  • كاهش وزن با وجود اشتهاي زياد
  • معده متورم و غير عادي

خوشبختانه ، كنترل و درمان الودگي به كرم ها اسان است تا وقتي كه زياد پيشروي نكرده باشد . اگر گمان كرديد كه سگتان به كرم الوده است ، با دامپزشكتان صحبت كنيد . در بعضي از شرايط ممكن است به شما توصيه شود كه نمونه ادرار و مدفوع سگتان را بگيريد ، دامپزشك زير ميكروسكوپ به دنبال كرم ها و تخم ها در نمونه ميگردد .

بيشتر دامپزشكان طبق روال توله سگ ها را در اولين ويزيت بررسي ميكنند و برنامه خوبي براي كرم ها پيشنهاد مي كند . وقتي كه براي اولين بار توله تان را به دامپزشكي برديد ، از او درخواست تنظيم رژيم غذايي براي كرم ها كنيد . وقتي كه سگتان بالغ شد ، انها بايد در هر معاينه ساليانه بررسي شوند و از دوره رژيم براي كرمهاي ان سال كه دامپزشكتان توصيه ميكند پيروي كنند . نوع درمان بستگي به نوع انگل دارد .

وقتي سگتان بيرون توالت ميرود فكر خوبي است كه مدفوع او را دور بريزيد . اين كار باعث جلوگيري از الودگي دوباره مي شود و باعث حفاظت از همبازي هاي او نيز مي شود . به علاوه بعضي از انواع كرم ها ( كرم هاي قلابدار ) مي تواند باعث بروز مشكلاتي براي انسان ها شود . اين غير معمول است ،* اما همچنان فكر خوبي است كه از سطح بالاي بهداشتي برخوردار باشيد .


علائم و نشانه های بیماری های انگلی (کرم ها ) در سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.