بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

ریزش مو غیر عادی در سگ ها

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
07-06-2014
ريزش مو ممكن است به دليل الرژي يا الودگي به انگل هاي خارجي و حتي تميز كردن بيش از حد توسط خود سگ رخ دهد . در نتيجه اين تنوع گوناگون در علت هاي ممكن ، اين است كه بهتر است هميشه اگر موهاي سگتان شروع به ريزش كرد با دامپزشكتان مشورت كنيد .
تشخيص به موقع فقط براي سگتان مهم نيست . بعضي انگل ها، الرژي ها و عفونت ها قابل سرايت به انسان ها هستند ، پس بسيارحياتي است كه به محض اطلاع از مشكل با متخصص مشورت داشته باشيد.
  • انگل هاي خارجي ، مانند كك ، شپش ها ، ساس و كنه ، مي تواند باعث پديدار شدن تكه هاي بي مو ، به ويژه در محلي كه سگتان خارانده است ، شود . بعضي از مشكلات احتمالي شبيه ريزش مو هستند ، پس به دقت به دنبال علائم الودگي باشيد و اگر شك داريد ، با دامپزشك خود تماس بگيريد .


  • دامنه عمل تميز كردن ،*از تميز كردن بيهوده سگهاي فربه ، تا اراستن و ليس زدن معمولا در حيوانات مضطرب ديده مي شود . در برخي موارد ، اين تميز كردن خود مي تواند خيلي زياد شود . تميز كردن بيش از اندازه خود در سگ ها باعث مشكلات پوستي مانند Acral Lick Granuloma( یک حالت رایج است که در سگ های بزرگ و فعال دیده شده که سگ یک ناحیه که معمولا ساق دست است را به صورت افراطی لیس میزند ، تا زمانی که یک ضایعه ی زخمی برجسته ی سفت، شکل می گیرد.) يك ترفيع ، جراحت بي مو روي مچ دست يا ران پيدا مي شود . مشكل تميز كردن بيش از حد خود ريشه اضطرابي با درمان رسيدن به كاهش اضطزاب دارد . اگر اگاه شديد كه حيوانتان بيش از حد خودش را تميز مي كند ، براي مشورت و درمان به دامپزشك خود مراجعه كنيد .


نتیجه گیری کلی :
علل ريزش مو:

1-مقدار زياد corticosteroid

2- بيماري هاي پوستي يا اختلالات ناشي از حساسيت

،ناهنجاري هاي هورموني

3- به علت واكنش هاي ناشي از دارو يا تزريقات كه سگ آنها را تنفس كرده ،خورده و يا به او تزريق شده

4- تومورهاي بيضه

5- عفونت قارچي

6- مشكلات ديابتي

7- كمبود هورمون تيروئد(hyperestrogenism)

8- استرس زياد(معمولا در زمان بارداري يا درمان ديده ميشود)

9- مقدار زياد توليد هورمون جنسي

10- انگل در سلولهاي خوني

11- آلرژي به مقدار مختلفي مانند آهن ، مواد شيميايي، گرده افشاني،كرم و برخي مواد غذايي

12- بزرگ شدن يا نقص در غدد چربي موجود در دم

13- افزايش ترشح هورمون در زمان بلوغ سگها (اكثر در سگهاي كوچك ديده ميشود)

به طور كلي بهتر است موي سگ خود را هر روز زياد شانه كنيد تا موهاي زائد اوبريزد و هم چنين سعي كنيد موهاي سگ خود را همواره كوتاه تر نگه داريد.


ریزش مو غیر عادی در سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.