بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

کف کردن دهان سگ ها ؟

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
07-06-2014
با سلام ، ببخشید خیلی از اوقات من دیدم که دهان بعضی سگ ها بعد از فعالیت و دویدن کف میکنه .. میشه اطلاعاتی در این زمینه بدین ؟ آیا اونها مشکل بیماری دارند ؟

با تشکر


کف کردن دهان سگ ها ؟

07-06-2014, 04:47 AM   #1
SPCA
کاربر
 
خیر در بیشتر موارد این کف دلیلی بر بیمار بودن نیست. در بیشتر نقاط جهان که سگ ها واکسن هاری میزنند امکان مبتلای آنها به این بیماری خیلی کم است و این کف کردن دهان آنها دلایل دیگری دارد که بعضی از آنها نیاز به مراجعه به دامپزشک دارد.

دلایل عمومی برای کف کردن دهان سگ ها

- دهان سگ هایی که فعالیت بدنی زیادی دارند و انرژی زیادی تخلیه میکنند ممکن است کف کند.وقتی سگ فعالیت زیادی دارد بزاق دهان زیادی تولید میکنند و در حین فعالیت با نفس های شدیدی که میکشند این بزاق توسط هوا یی که تنفس میشود به شکل کف در می آید.

- سگی که خوراکی بد مزه ای خورده باشد بزاق دهان بیشتری تولید میکنند و با نفس نفس زدن او این بزاق به شکل کف در می آید و بر لب های او میشیند.

- حالت تهوع در سگ ها باعث ایجاد بزاق بیشتر و نفس نفس زدن سگ میشود که به این علت میتواند در دهان او کف ایجاد شود.بسته به دلیل ایجاد حالت تهوع در سگ ممکن است او به دامپزشک احتیاج داشته باشد.

- استرس و ترس هم میتواند باعث ایجاد کف در اطراف دهان سگ شود.ممکن است در هنگام ترس و استرس با ایجاد بزاق بیشتر و نفس کشیدن های شدید این حالت به وجود بیاید.

- در صورت خوردن مواد سمی هم در دهان سگ کف ایجاد میشود و برای جلوگیری از مرگ حیوان باید سریعا به دامپزشک مراجعه شود.

- سگ هایی که در بلعیدن مشکل دارند هم در دهانشان کف ایجاد میشود و سگی که در بلعیدن مشکل داشته باشد ممکن تنفس هم برای او دشوار باشد که در این صورت باید به دامپزشک مراجعه شود.

- مشکلات دهانی مانند زخم و یا تومور در سگ میتواند باعث ایجاد بزاق شدید در دهان اوشود که با نفس کشیدن های او به کف تبدیل میشود.در این صورت باید به دامپزشک مراجعه شود.

- حمله های ناگهانی به علت ایجاد بزاق و تنفس های شدید باعث ایجاد کف در دهان سگ میشود و بسته به شدت حمله میتواند رفتار خشن و غیر معقول پس از ایجاد کف در دهان به دنبال داشته باشد.

- هاری در سگ باعث ایجاد کف در دهان و رفتار خشن میشود.ولی بر عکس حمله های ناگهانی این رفتار خشن پس از مدت کوتاهی خاتمه نمیابد.در این بیماری هم کف بر اثر بزاق زیاد و تنفس شدید ایجاد میشود.


موفق باشید
 
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.