بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

آرام نگه داشتن سگ در خانه

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
07-11-2014
گاهي اوقات برخي افراد زماني كه قصد دارند به بيرون بروند نمي توانند سگشان را داخل خانه بگذارند ،يك سگ پرسرو صدا اعصاب شما و همسايه شما را خرد ميكند.سگها عاشق اين هستند كه با صاحبشان باشند . زماني كه تنها مي مانند اين اضطراب و نگراني علت دادو فرياد و پارس سگهاست. با خواندن متن زير اين حالت ميتواند متوقف شود.

1- كاري كنيد كه سگتان هر روز به قدر كافي فعاليت كند و انرژي مصرف كند .زماني كه سگهاي مضطرب به قدر كافي فعال نباشند پريشان ميشوند و شروع به پارس ميكند .

2- براي سگ يك پناهگاه اختصاصي در نظر بگيريد(قفس يا باكس و يا يك خانه سگ) يك پناهگاه راحت و گرم بسيار چيز خوبي است كه سگ ميتواند در آن استراحت كند. محل خواب، پتو ،عروسكها و وسايل ديگر او را در آن مكان قرار دهيد تا آنجا هم بوي سگتان را بگيرد و سگ تشخيص دهد كه آنها متعلق به اوست . اين نكته را در نظر داشته باشيد كه اين محل جديد مثل خانه براي سگها نيست و بايد زمان بگذرد و به آرامي به آنها بياموزيد كه به آنجا بروند .

3- زماني كه در خانه هستيد با او تمرين كنيد. او را در پناهگاه قرار دهيد و در آن محل را ببنديد (به مدت 1 تا 5 دقيقه).در شروع اين قدر باشد و كم كم زمان آن را افزايش دهيد. به پارسهاي او بي توجهي كنيد . بايد به سگ بفهمانيد كه با پارس كردن او ، اتفاق خوبي نخواهد افتاد! اگر شما به پيش سگ خود برويد و آنها را از مكانش بيرون بياوريد در واقع شما مانع يادگيري او ميشويد.

4- رفتارهاي خوب را تشويق كنيد . اين كليد بزرگي در آموزش سگهاست .زماني كه مدتي سگ در پناهگاه ميماند او را به بيرون ببريد و او را بسيار تشويق كنيد و يا ميتوانيد به او غذا يا تشويقي مورد علاقه اش را بدهيد . اين رفتار به او ميفهماند كه اگر ساكت بماند به قدر كافي تشويق خواهد شد.

5- كم كم زمان را زياد كنيد. زمان را تا حدود 1 ساعت زياد كنيد.در اين زمان سگ شما بهتر ميتواند با شرايط خود را وفقه دهد زماني كه تنها ميماند اضطراب كمتري حس ميكند .حتما زماني كه سگ تنهاست به او چيزي بدهيد كه بازي كند و مشغول باشد.


آرام نگه داشتن سگ در خانه

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.