بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

گاز گرفتن و جویدن در توله سگ ها

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
07-11-2014
گاز گرفتن توله ها رفتاری کاملا عادی ولی مخرب و خطرناک است . شما میتوانید با آموزش درست از گاز گرفتن توله خود جلوگیری کنید . دلایل علاقه توله ها به گاز گرفتن و جویدن اینها هستند :

1 - کنجکاوی
توله ها بسیار کنجاوند و میخواهند از همه چیز سر در آورند و مزه همه اشیا را از استخوان مصنوعی خودشان گرفته تا کابل برق بدانند ! به توله خود اسباب بازی های مخصوص بدهید و مطمئن شوید که به بازی با انها مشغول است .

2 - بی حوصلگی
وقتی توله تنهاست خسته و بی حوصله میشود و ممکن است شروع به جویدن کند .

3 - بازی
توله ها مانند کودکان هستند و به بازی علاقه دارند ، آنها با گاز گرفتن اشیا در واقع دارند با آنها بازی می کنند . باز هم توصیه میکنیم برای توله خود اسباب بازی تهیه کنید .

4 - رشد دندانها
هنگامی که توله ها در سن دندان در آوردن هستند ، دندان ها به لثه ها فشار می آورند و ایجاد درد میکنند . توله ها برای جلوگیری از درد شروع به گاز گرفتن و جویدن میکنند . توله ها در هنگام تولد دندان ندارند و در 3 یا 4 هتگی دندان های آنها شروع به رشد میکند ، این دوره تا 8 هفتگی ادامه دارد . سگها بعد از 8 هتگی دندان های شیری خود را به طور کامل به دست می آورند . این دندانها در سنین 4 تا 6 ماهگی می ریزند و دندان های دائمی شرئوع به رشد میکنند ، در این دوره سگ دوباره شروع به جویدن میکند و در آخر این پروسه سگ دارای 42 دندان دائمی خواهد شد .

5 - ترس و استرس
توله ای که تنها بماند می ترسد و شروع به رفتار های نادرست مانند جویدن و گاز گرفتن اشیا و پارس کردن میکند . اگر ساعاتی از روز را بیرون خانه میگذرانید ، بهتر است به سگ آموزش تنها ماندن در خانه را بدهید . در هنگام عیبت خود برای او اسباب بازی بگذارید تا با آنها سرگرم شود .


گاز گرفتن و جویدن در توله سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.