بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

ده نکته برای نگهداری از سگ های نابینا (کور)

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
07-11-2014
راه هایی برای زندگی با سگهای نابینا

زندگی با یک سگ نابینا ، تجربه ای سخت ولی بسیار مفید است . با این راه ها میتوانید از یک سگ نابینا به درستی نگهداری کنید ، کاری کنید که راهش را در اطراف خانه پیدا کند و با شما و اعضای خانواده و دیگر سگها دوست شود .
  1. هنگامی که سگ به ترکیب وسایل خانه شما عادت کرد جای وسایل را عوض نکنید تا او برای راه رفتن دچار مشکل نشود . زمینها را هم تمیز نگه دارید .
  2. قسمت های تیز وسایل یا کابینت ها را با وسیله ای نرم بپوشانید تا سگ با آنها برخورد نکند .
  3. بهتر است بر روی زمین های خانه فرش پهن کنید .
  4. بو ها برای علامت گذاری جاهای خوب و بد خانه بسیار خوبند .برای اینکه سگ به جاهای خطرناک نرود ، در آنجا از بو هایی استفاده کنید که سگ به آنها بی علاقه است .
  5. هرگز برای غذا دادن یا اسباب بازی دادن به سگ نابینای خود او را بلند نکنید و جلوی غذا یا اسباب بازی نگذارید ، اجازه دهید خودش راه را پیدا کند .
  6. به گردن پت های دیگر خود قلاده های زنگوله دار بزنید تا سگ نابینا از حضور آنها با خبر شود .
  7. با سگ نابینای خود صحبت کرده ، او را آموزش دهید و تشویق کنید . نوعی صدا را برای فرمان دادن به سگ انتخاب کنید و با صدایی محکم به او کار های بد و خوب را آموزش دهید .
  8. در هنگامی که سگ خوابیده است مواظب باشید از کنار او با دقت و با آرامش عبور کنید تا نترسد ، به میهمانان و کودکان خود نیز بگوئید در رفتار با سگ نابینا محتاط باشند . یک سگ نابینا اگر از چیزی بترسد به آن حمله خواهد کرد .
  9. در هنگام بیرون بردن سگ نابینای خود از قلاده های محکم و مخصوص استفاده کنید .
  10. اگر کسی خواست سگ نابینای شما را نوازش کنید ، باید به سگ اجازه دهند تا دست آنها را بو کند .


ده نکته برای نگهداری از سگ های نابینا (کور)

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.