بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

فواید تشویق در سگ ها

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
07-17-2014
برخی از مردم علاقه ای ندارند در حین آموزش به سگشان از خوراکی های تشویقی استفاده کنند . وقتی شما دارید به سگتان آموزش میدهید ، سگ به دو دلیل رفتار درست نشان میدهد :

- برای گرفتن چیزی که میخواهد
- برای جلوگیری از تنبیه شدن

توصیه میشود معمولا سگتان را با خوراکی یا چیزی که میخواهد تشویق کنید تا اینکه او را به زور آموزش دهید . اگر سگتان خیلی به گرفتن تشویقی علاقه دارد عصبانی نشوید ، مگر خودتان وقتی سر کار میروید انگیزه دیگری به جز دریافت چک حقوقتان دارید ؟
حال فکر کنید در آخر ماه رئیستان به جای حقوقتان سر شما را نوازش کند و بگوید " آفرین " ! غذا با چند دلیل بهترین گزینه برای تشویق سگ در حین آموزش است :
  • غذا بهترین تقویت کننده روحیه است زیرا تمام سگها به آن علاقه دارند ، در واقع اگر علاقه نداشتند دیگر زنده نمی ماندند ! بنابراین برای بالا بردن علاقه سگ به آموزش غذای تشویقی بهترین وسیله است . سگها خیلی دوست دارند برای غذایی که به دست می آورند کار کنند .
  • خوراکی های تشویقی کوچک و قابل حمل هستند و در انواع مختلف وجود دارند و میتوانید آنها را در حالت های مختلفی به سگ بدهید ( مانند پرت کردن ، گذاشتن با دست در دهان سگ و ... ) ، کلا میتوان گفت غذا هرگز قدیمی نمیشود .
  • از غذا میتوان به عنوان این استفاده کنید که سگ دنبال شما بیاید ، زیرا سگها معمولا دست خالی شما یا یکی از اسباب بازی هایش که در دست شماست تعقیب نمیکند .


ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Pets.com


فواید تشویق در سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.