بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

طریقه و چگونگی گرفتن نبض در سگ ها

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
07-19-2014
چگونه نبض سگ را بگیریم ؟
در بدن سگ ها نواحی مختلفی وجود دارد که میتوانید نبض را در آنجا احساس کنید . به این دلیل که میزان نبض با ضربان قلب یکی است ، میتوانید دستتان را در زیر آرنج سگ قرار داده و ضربان قلبش را احساس کنید .
روش گرفتن نبض این است که میزان نبض را در 15 ثانیه بشمارید سپس آن را ضرب در 4 کنید ، اینگونه نبض سگ در دقیقه به دست می آید .

مکان دیگری که می توانید نبض سگ را در آن احساس کنید قسمت درونی زانوی سگ است . باید دو انگشتتان را در قسمت میانی زانو ( قسمتی که پا به بدن وسل میشود ) قرار دهید ، در این حال شما نبض سرخرگ زانوی سگ را احساس میکنید .
گرفتن نبض از طریق زانو در گربه ها بسیار مشکل است . بهتر است هیچگاه از انگشت شصت برای گرفتن نبض استفاده نکنید زیرا اگر نبض را با شصت بگیرید و مقدار فشار زیاد باشد ممکن است چیزی که احساس میکنید نبض خودتان باشد .

میزان عادی ضربان قلب برای سگها بین 70 تا 180 در دقیقه است ، البته هر چه سگ بزرگتر باشد میزان ضربانش کمتر است . ضربان قلب توله ها از سگ های بالغ بیشتر است و ممکن است تا 220 در دقیقه افزایش یابد . ضربان گربه ها معمولا 120 تا 240 در دقیقه است .
میزان نبض سگها همیشه یکسان نیست ، گاهی اوقات که سگ نفس نفس میزند میزان نبض تغییر میکند ، در این حالت نبض در دم سریع تر و در بازدم آرام تر است ، این حالت Sinus Arrhythmia نام دارد .


طریقه و چگونگی گرفتن نبض در سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.