بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

دلائل بهتر بودن حمام کردن سریع سگ

Babak25 آواتار ها
Babak25
کاربر
07-21-2014
در صورتیکه هوا سرد است، از حمام کردن سگ خود در فضای بیرون از منزل اجتناب نمائید. این مساله بخصوص در مورد توله ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که توله سگها معمولاً در تنظیم دمای بدن خود با دمای بیرون با مشکل مواجه هستند. توله سگها نباید پیش از چهار هفتگی حمام شوند.

پیش از آغاز حمام کردن سگ در محیط خانه، اطمینان حاصل کنید که گرمای فضای خانه مناسب است. در صورت امکان دمای خانه را کمی افزایش دهید. سپس از وجود تمام موارد مورد نیاز حمام از قبیل شامپو، حوله، برس و... مطمئن شوید.

با شانه و برس زدن شروع کنید. کرکها و گره های موهای سگ را به آرامی با برس باز کنید. در غیر اینصورت، آب باعث کرک شدن و در هم رفتن بیشتر موهای سگ شده و نهایتاً شما در این حالت چاره ای جزء چیدن و کوتاه کردن موهای کرک شده نخواهید داشت. در صورتیکه موهای سگ آغشته به رنگ، مربا و مواد چسبناک شده است، آن قسمت را با کلیپس جدا کرده و به مدت 24 ساعت با روغن زیتون یا سبزیجات دیگر آغشته نگاه دارید. ( می توانید با آرایشگر سگ در این باره مشورت نمائید.)

سگ را برای حمام آماده کنید. در صورت امکان از وسایلی چون پد آغشته به روغن زیتون برای پیشگیری از ورود کف به درون چشمهای سگ استفاده کنید. برخی از صاحبان سگ با قرار دادن پنبه های گرد در داخل گوش حیوان مانع از ورود آب به داخل گوش حیوان میشوند که این مورد در مورد توله ها بسیار مفید است.

سگ را به سرعت حمام کنید. بهر روشی که سگ را حمام میکنید، باید ضمن درست شستن و آب کشیدن حیوان، سرعت عمل نیز داشته باشید. سپس فوراً حیوان را خشک کنید. استفاده از چندین حوله بزرگ و سشوار برای خشک کردن درست حیوان توصیه می شود. هرگز اجازه خارج شدن از داخل منزل به بیرون را هنگامیکه سگ خیس است ندهید.

در آخر در صورت دسترسی پیشنهاد محصول جدید برای حمام کردن آسان سگ را به شما پیشنهاد میکنیم. این وسیله که نام آن RapidBath است سیستم شستشوی فوق العاده ای دارد که ظرف 3 دقیقه سگ را شستشو و آبکشی می کند. RapidBath وسیله مناسبی است برای حمام کردن حیوان در زمستانها که با صرفه جویی زمان به شما و سگ شما کمک خواهد کرد.


دلائل بهتر بودن حمام کردن سریع سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.