بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

تشخیص دیابت در سگ ها

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
07-21-2014
هیچ درمانی برای دیابت یا همان مرض قند وجود ندارد. اما تشخیص زودتر دیابت در سگ ، موثرتر از درمان خواهد بود. این مقاله به شما نحوه تشخیص دیابت در سگ را ميگویید.


ميدانيد هرچه نسبت به اين بيماري حساس تر باشيد بيشتر ميتوانيد از سگ خود در برابر اين بيماري درمان ناپذير مراقبت كنيد . در اينجا روش هايي را كه به شما كمك ميكند تا اين بيماري را تشخيص دهيد آورده ايم:
  • نسبت دیابت سگ با چاقی البته این همیشه صدق نمی کند ؛ يا در برخی از نژادها ژنتیکی است. سگ های چاق بیشتر مبتلا به دیابت هستند. بهترین راه برای بررسی و پیشگیری و درمان چاقی است كه با چک کردن دنده هايسگ ميتوان پي به چاقي برد. دست خود را در امتداد دنده قرار دهيد . شما باید بتوانید به راحتی دنده را احساس كنيد.. اگر نه ، سگ شما ممکن است در حال چاقي باشد.
  • بيماري قند معمولا در سگ خدود سن 7 تا 9 اتفاق می افتد.
  • سگ های بزرگتر احتمال بیشتری برای گرفتن بیماری دیابت دارند
  • سگ ماده دو برابر احتمال گرفتن بيشتر از سگ نر دیابت.
  • به دنبال نشانه های دیابت در سگ بگرديد : نوشیدن بیش از حد ، بیش از حد ادرار کردن ، و کاهش وزن. شروع به ادرار در خانه و یا در بستر آنها.
  • نشانه های دیابت عبارتند از اضافه وزن، بی حالی و کوری ناگهانی
  • سگ دچار افزايش اشتها ي طبیعی ميشود.
اگر شما به دفعات متوجه این علائم را مشاهده كرديد فورا اقدام كنيد. چون اگر درمان نشود می تواند منجر به عوارض بیشتري شود . اولين مرحله انجام آزمایش خون برای دیدن چگونگی سطح گلوکز در جریان خون است ومرحله بعد بايد مطمئن شویم که هیچ ارگان دیگر ه به دیابت مبتلا نشده است. آزمايشگاه همچنین به تجزیه شیمیایی ادرار برای بررسی عملکرد کلیه و نظارت برای عفونت های دستگاه ادراری ، که در بیماران دیابتی شایع است نيز مي پردازد.


نکته : واقعا هیچ درمان کاملی برای دیابت وجود ندارد. گاهی اوقات یک عمر طول می کشد. اگر چنین شود ، شما ميبايستسگ خود را محدود به دارو كنيد .


اخطار : با اينكه درمان قطعي براي ديابت نيست .ولي شما هم نبايد منتظرشويد تا سگتان بيمار شود.


تشخیص دیابت در سگ ها

10-13-2015, 04:24 AM   #1
arashkeivan
کاربر
 
دامپزشک خوب برای درمان سگ تریرماده 2 ساله که مدام زخم پوستی زیر گردنش ایجاد میشود و گوشهایش بوی بد میدادند و در نهایت یک چشم او نیز سفید شده لنز آن که بنده پس از تحقیق متوجه دیابت شدم میخواستم بهترین دامپزشکی که میتواند سگم را درمان کند معرفی کنید
 
10-14-2015, 02:43 PM   #2
SPCA
کاربر
 
 

با سلام...

بنده پيشنهاد ميكنم سگتون رو ببرين بيمارستان دامپشكي تهران ... اين هم لينك سايتشون هستش :
بيمارستان دامپزشكي تهران
 
 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.