بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

سرگرم کردن و فعالیت های مناسب برای سگ

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
07-24-2014
فعالیت برای سگ شما دارای اهمیت بسیاری است و باعث جلوگیری از چاقی و قوی تر شدن عضلاتش می گردد . به طور کلی ، هر سگ نیاز به 30 دقیقه پیاده روی روزانه دارد .
پیاده روی روزانه برای نژاد های کوچک کافیست ولی تنها بخشی از فعالیت مورد نیاز سگهای بزرگ را تامین می کند . نژاد های بزرگ نیاز به فعالیت های دیگری نیاز دارند که به بعضی از آنها در این مقاله اشاره شده است .

هدف از فعالیت
اولین قدم این است که دلیل اینکه سگتان به فعالیت نیاز دارد را تعیین کنید . همه سگها نیاز به فعالیت روزانه دارند ، ولی اگر سگ شما دارای اضافه وزن باشد نیاز به فعالیت دقیق و متمرکز تری دارد .
اگر دارای یک سگ چاق هستید باید برنامه روزانه ای را برای فعالیت او تعیین کنید تا با انجام فعالیت های متمرکز مقدار کاهش وزن داشته باشد .

دویدن به همراه سگ
بسیاری از صاحبان حیوانات برای انجام یک فعالیت مناسب دویدن به همراه سگشان را انتخاب میکنند ، زیرا به غیر از منافعش برای سگها ، برای انسانها نیز مفید است و شما و سگتان می توانید به همراه یکدیگر بدوید .
باید مطمئن شوید که مقدار زمانی که به دویدن اختصاص می دهید بیش از حد تحمل سگ نباشد . توصیه میشود ابتدا با زمان های کم شروع کنید و به مرور زمان دویدن با سگتان را افزایش دهید ، زیرا سگها در دفعات اول نمیتوانند مدت زیادی بدوند .

دوچرخه سواری به همراه سگ
شما میتوانید سگتان را بر انگیزید تا در هنگام دوچرخه سواری در کنار دوچرخه شما بدود . مطمئن شوید که قلاده سگ خیلی سفت نیست و سرعت خود را نیز تنظیم کنید تا سگتان قادر به دنبال کردن شما باشد .
شما میتوانید همین کار را با اسکیت نیز انجام دهید .

شنا
شنا کردن یکی از فعالیت هایی است که سگها از آن لذت فراوانی می برند ، ولی اگر در نزیکی خانه تان استخر و یا دریاچه ای نداشته باشید سگتان نمیتواند به صورت منظم شنا کند .
بهترین کار این است که یک استخر بادی مخصوص کودکان برای سگتان تهیه کنید تا او بتواند در آن شنا کند . شنا برای سگهایی که دارای بیماری های مفصلی هستند بهتر از دویدن یا پیاده روی است زیرا به مفاصل فشار نمی آورد .

پیاده روی در طبیعت به همراه سگ
اگر به پیاده روی در طبیعت علاقه دارید می توانید سگتان را نیز به همراهتان ببرید ، زیرا سگها از طبیعت و پیچیدگی های آن لذت می برند . اگر میخواهید برای مدتی زیادی به طبیعت گردی بروید به یاد داشته باشید که برای سگ آب و غذا به همراه داشته باشید .
طبیعت گردی برای نژاد های بزرگ مناسب تر است و برای نژاد های کوچک کمی خطرناک به حساب می آید .

تردمیل برای سگ
اگر هوا به قدری بد است که نمی توانید سگتان را برای پیاده روی یا دویدن ببرید ، میتوانید برایش یک تردمیل مخصوص حیوانات تهیه کرده و بگذارید که فعالیت مورد نیازش را در خانه انجام دهد .
نحوه کار با تردمیل را بیاموزید و به سگ زمان بدهید تا به آن عادت کند . هنگام کار با تردمیل سگ خود را زیر نظر بگیرید تا آسیب نبیند .


سرگرم کردن و فعالیت های مناسب برای سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.