بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

ساخت اسباب بازی و سرگرمی برای سگ ها

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
07-25-2014
آیا می خواهید یک اسباب بازی راحت برای سگ خود بسازید که سگ شما دوستش داشته باشد ؟
با چند وسیله ی ساده که در اکثر خانه ها یافت می شود و یا به راحتی از خرازی ها قبل تهیه بوده می توانید یک اسباب بازی ساده برای سرگرم کردن بهترین دوست پشمالو (سگ) خود درست کنید .
ما همیشه می خواهیم سگ هامون بهترین اسباب بازی ها را داشته باشند . اما تا حالا به این مسئله توجه کرده ایم که همیشه باید پول زیادی برای اسباب بازی هایی که در نهایت توسط سگ هامون جویده ، خراب و یا تکه تکه می شوند بدهیم ؟ پول دادن برای وسیله ای که تا چند ساعت تکه های خرد شده آن در گوشه گوشه خانه دیده می شود ؛ چه لذتی دارد ؟
خوشبختانه قیمت یک هدیه یا یک اسباب بازی که از بوتیک و یا پت شاپ شیک خریداری شده برای سگ اهمیتی ندارد . تنها چیزی که برای آنها اهمیت دارد تفریحی و سرگرمی است . با ساخت این اسباب بازی ساده شما قطعا به یک قهرمان در چشم سگ خود تبدیل می شوید .

نکات مهم
در هنگام ساخت اسباب بازی خانگی برای سگ خود , از رعایت نکات ایمنی زیر اطمینان حاصل نمایید :
  • بادوام بودن اسباب بازی برای مقاوت در هنگامی که سگ اسباب بازی را در مرحله های مختلف بازی می جود .
  • پنهان کردن مناسب هرگونه جغجغه ای در داخل اسباب بازی
  • استفاده نکردن از جغجغه در صورتی که سگ شما به پاره کردن اسباب بازی خود علاقه دارد .
  • استفاده نکردن از وسایلی که باعث ایجاد خطرات خفگی در سگ می شود . (سیم , دکمه و ...)
  • نظارت کافی بروی سگ به منظور خراب نکردن اسباب بازی

در انتها مراقب از ایجاد هرگونه پارگی , قطعه های شکسته و خرد شده باشید و در صورت احتمال بروز خطر ، اسباب بازی را از سگ دور نگه دارید روش تهیه ی چند اسباب بازی ساده جورابی پر از تو دو توپ تنیس را داخل یک جوراب تمیز قرار دهید .
درست انتها و ساق جوراب (محل قرارگرفتن آخرین توپ) را محکم گره بزنید . بدین صورت آن ها به صورت امنی در قسمت کف جوراب قرار می گیرند برای ایجاد سرگرمی بیشتر از توپ تنیس به همراه جغجفه استفاده کنید .
از تماشای بازی سگ خود با توپ ها و جویدن آن لذت ببرید طناب ساده اسباب بازی برای ساخت این اسباب بازی کافیست یک طناب به طول 12 سانتی متر بردارید و دو سر آن رو محکم گره بزنید .
در صورتی که دوستدار محیط زیست هستید می توانید از طناب های کنفی محکم برای اینکار استفاده کنید اسباب بازی توپ و طناب یک طناب محکم انتخاب کنید طناب را دور توپ تنیس بپیچید . تا توپ به طور کامل در طناب حبس شود . و انتهای آن 16 سانت از طناب را باقی بگذارید .
انتهای طناب را گرفته و با ایجاد یک حلقه به قطر 4 سانت آن را مجددا به طناب متصل به توپ تنیس وصل کنید . به طوری که ازین حلقه به عنوان دسته و یا دستگیره استفاده شود یاور کوچک مادر
ساخت این اسباب بازی را با انتخاب یک پارچه نرم مانند پشم ، پارچه نمدی و یا مخملی و یا پارچه خزدار شروع می کنیم سایز اسباب بازی را بر اساس سایز سگ خود انتخاب کنید .
دو قطعه پارچه مساوی وهم اندازه به صورت اشکال مورد علاقه ی خود مانند استخوان ، قلب و ... برش بزنید دو قطعه را روی هم قرار داده و دور آن را بدوزید . تنها قسمتی از آن را به منظور پر کردن داخل اسباب بازی باز نگه دارید .
داخل اسباب بازی را با مواد نرم مانند اسفنج , پشم شیشه و ... پر کنید . اگر دور اسباب بازی را محکم دوخته اید و مطمئن هستید که سگ نمی تواند آن را پاره کند داخل اسباب بازی یک زنگوله و یا جغجغه هم قرار دهید قسمت باقی مانده را بدوزید .
اگر روش گلدوزی کردن را می دانید می توانید روی آن بنویسید love و یا fetc حالا سگ شما یک اسباب بازی نرم دارد که وقتی شما نمی توانید سگ خود را نوازش کنید او مدام سگ شما را نوازش می کند .
شما همچنین می توانید این اسباب بازی را با پارچه جین و یا بوم درست کنید دقت کنید که این اسبا بازی برای سگ های که اسباب بازی خود را پاره می کنند و یا می جوند مناسب نیست


ساخت اسباب بازی و سرگرمی برای سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.