بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

نکاتی برای واکسن های سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
07-26-2014
واکسیناسیون ، هنگامی است که به طور منظم و طولانی مدت محافظ در برابر بیماری های شدید و گاهی بیماری های عفونی کشنده موجود ، داده شود . واکسن توسط تقلید از ویروس یا باکتری خاص که باعث بیماری می شود عمل می کند . سپس این ، سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند ، به طوری که سیستم ایمنی بدن ، اماده برای مبارزه با هرگونه عفونت که در اینده که توسط همان ویروس یا باکتری به وجود امده باشد است .

دامپزشکتان در مورد نوع و زمان واکسنی که سگ شما نیاز دارد ، به شما هشدار می دهد . معمولا ، توله سگ ها می توانند واکسیناسیون را بین 6 تا 12 هفتگی شروع کنند ، بنابراین ،سریعا بعد از اولین ویزیت ، برای ویزیت منظم دامپزشک برنامه ریزی کنید . اکثر واکسن های توله سگ ها به عنوان یک بخشی ازمجموعه ای از تزریقات برای تحریک واکنش سیستم ایمنی داده می شود . بنابراین واکسن های تقویت کننده در فواصل منظم ، انگونه که توسط دامپزشک شما توصیه می شود ، به شدت برای اطمینان از ایمنی بدن توصیه می شود .

در زیر، لیست بیماری هایی است که می تواند در برابر انها واکسینه شود :

بیماری Parvovirus
این بیماری در سطح جهان گسترده است و بیماری ویروسی مسری است . این بیماری کشنده است و از طریق مصرف مدفوع الوده پیدا می کند . محدوده علائم بالینی از بی نشانگی تا تب ، استفراغ و اسهال متفاوت باشد . واکسیناسیون برای اطمینان از پیشگیری و کنترل گسترش این بیماری ضروری است .

هاری
این بیماری بسیار مسری است و می تواند کشنده باشد . به طور کلی ، دستگاه تنفسی ، دشتگاه گوارش و عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد ، اما همیشه با تب اغاز می شود . ان به صورت عفونت هوایی گسترش پیدا می کند و واکسیناسون تنها راه موثر برای کنترل ان است .

هپاتیت عفونی سگ (Adenovirus - 1)
این بیماری ویروسی مسری در سراسر جهان ، باعث به وجود امدن محدوده مختلفی از علائم ، از تب ، تشنگی ، بی اشتهایی ، تا خونریزی و اسیب های کبدی می شود ، اما به ندرت موجب مرگ می شود . عفونت از طریق مصرف ادرار الوده ، مدفوع یا بزاق منتقل می شود . می توان توسط واکسیناسیون از ان جلوگیری کرد .

لپتوسپیروز
این یک بیماری جهانی است و به طور بالقوه کشنده است . انتقال این بیماری معمولا از طریق تماس مستقیم با ادرار الوده یا اب الوده ، یا با موش ، ناقل اصلی این بیناری ، رخ می دهد ، این بیشتر به دلیل واکسیناسیون موثر در بریتانیا ، نادر است ، اما اگر محدود شود می تواند باعث اسیب سریع و کشنده به کلیه و کبد سگ شما شود . همچنین ممکن است این بیماری به انسان نیز منتقل شود . ( Weil’s Disease)

عفونت برونشیت نای سک ( سرفه های مجرایی)
این بیماری بسیار مسری است ، اما به طور کلی بیماری خفیف است که توسط طیفی از عوامل عفونت زا ایجاد می شود ، که از جمله انها ویروس parainfluenza و adenovirus و یک باکتری به نام Bordatella bronchiseptica است . این معمولا باعث التهاب گلو می شود اما می تواند تا ریه ها نیز پیشرفت کند . علائم اصلی سرفه های خشک ، خشن که می تواند به دلیل استفراغ ، یا بعد از استفراغ باشد .


نکاتی برای واکسن های سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.