بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

سرطان کلیه در سگ ها علائم تشخیص درمان

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
08-08-2014
سرطان کلیه که گاهی نئوپلازی کلیوی نامیده میشود زمانی بوجود می آید که سلول هایی که در کلیه ی سگ قرار دارند شروع به رشد غیر قابل کنترلی میکنند و تومورها را ایجاد میکنند.دامپزشکان به امید تعدادی از درمان های این سرطان هستند تا زندگی سگ شما را تا آنجایی که امکان دارد طولانی کنند.

علائم
علائم سرطان کلیه در سگ ها شامل کاهش وزن,افسردگی ,کاهش اشتها ,بی حالی,ادرار خونی و تورم شکم میباشد.در اوایل شروع این بیماری ممکن است این علائم در سگ وجود نداشته باشد.

درمان
رایج ترین شیوه ی درمان سرطان کلیه در سگ ها برداشتن کلیه ی مبتلا میباشد.برای یک نوع غیر معمول آن که lymphosarcoma نام دارد استفاده از داروهای شیمی درمانی یکی از شایع ترین درمان ها میباشد.

پیش بینی
سگ هایی که برای درمان این سرطان تحت عمل جراحی قرار گرفته اند تا کلیه ی آنها برداشته شود برای مدت 6 ماه تا یکسال پس از جراحی زنده خواهند ماند.وقتی سگ خیلی زود تحت درمان قرار بگیرد ممکن است سه الی چهار سال بعد از درمان زنده بماند اما این مورد به ندرت پیش خواهد آمد.

ملاحظات
جراحی و شیمی درمانی برای این سرطان در سگ ها تقریبا پر هزینه میشود ,در نتیجه صاحبان گزینه ی یوتنایز کردن را به جای درمان بخصوص برای سگ های مسن تر و آنهایی که در مرحله ی پیشرفته ی سرطان قرار دارند انتخاب میکنند.


سرطان کلیه در سگ ها علائم تشخیص درمان

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.