بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

اطلاعات کلی در مورد در هم رفتگی روده ها (تلسکوپی شدن) در سگ ها

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
08-10-2014
در این حالت نیز سگهای جوان علائمی مانند وجود جسم خارجی را ایجاد می کند.
در این بیماری قسمتی از روده کوچک وارد قسمتی دیگر شده و باعث انسداد می گردد. قسمت گیر افتادۀ روده اغلب گردش خون خود را از دست داده و بافت آن قسمت می میرد. در این زمان باید سریعا به دامپزشک مراجعه شود و حیوان بصورت اورژانس تحت عمل جراحی قرار گیرد.
تردیدی وجود ندارد که این عارضه از همۀ انسدادهای روده دردناکتر است؛ خوشبختانه این عارضه تقریبا تنها به توله ها محدود می شود. در تلسکوپی شدن روده، قطعه ای از روده وارد قطعۀ دیگری مس شود که بلافاصله در بالا یا پایین آن قرار گرفته است، بعنی روده شکلی تلسکوپی به خود می گیرد.
به نظر می رسد که عامل آن در توله ها آلودگی شدید به کرمهای گرد و یا اسهال می باشد، البته این عارضه اعلب به خودی خود و بدون هیچ دلیل روشنی نیز روی می دهد.
زمان بروز این بیماری توله درد شدیدی احساس می کند و چنانچه درمان به سرعت انجام نگیرد، حیوان به سرعت تلف می شود. توله از درد به خود می پیچد و شکم حیوان باد می کند.
مراجعۀ اضطراری به دکتر دامپزشک ضرورت دارد. دامپزشک تلسکوپی شدن روده را با ملامسۀ شکم تشخیص می دهد و بی درنگ حیوان را تحت عمل جراحی قرار می دهد. عمل جراحی شامل شکافتن حفرۀ شکمی تحت بیهوشی عمومی و حذف تمام ناحیۀ تلسکوپی یا خارج کردن آن از گرفتگی است.


اطلاعات کلی در مورد در هم رفتگی روده ها (تلسکوپی شدن) در سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.