بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

تورم واژن (Vaginitis) در سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
08-16-2014
این بیماری در واقع عفونت واژن است و سگهای ماده ای که مرتبا فرج خود را می لیسند و دارای ترشح غیر طبیعی از واژن می باشند و موهای اطراف فرج رنگی شده است، احتمالا به واژنیت مبتلا می باشند. این سگها ممکن است به صورت غیر عادی نسبت به سگهای نر تمایل داشته باشند. در سگهای مادۀ جوان، عفونت ممکن است فقط با مقدار کمی ترشح و دردناکی در موقع ادرار کردن همراه باشد. گاه بدنبال بیماری، عفونت مجرای ادرار نیز رخ می دهد، لذا نیاز به معاینۀ دقیق دامپزشک می باشد.

دراین بیماری پوشش داخلی مهبل دچار آماس می شود. و علت اختصاصی آن یک باکتری است اما معمولا عامل زمینه ساز آسیبی می باشد که توسط آلت تناسلی سگ نر یادر اثر یک زایمان سخت ایجاد شده است.

در این زمان سگ ماده بسیار ناراحت است و ممکن است همانند زمان زایمان بارها سعی در زور زدن داشته باشد. ممکن است ترشح قرمز یا زرد رنگی وجود داشته باشد. معاینه با استفاده از اسپیکولوم مهبلی (که تنها در صلاحیت دکتر دامپزشک است) نشان می دهد که لایه داخلی مهبل کاملا متورم است.
هرگاه مشکوک به تورم مهبل در سگ شدید باید بی درنگ با دکتر دامپزشک مشورت کنید. او احتمالا یک دوره آنتی بیوتیک همراه با استعمال روزانه یک شیاف مهبلی را تجویز می کند.


تورم واژن (Vaginitis) در سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.