بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

دلائل مهم تورم پوزه در سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
08-21-2014
ورم پوزه سگ میتواند به دلیل مشکل تنفسی و اغلب نشانه ای از دیگر عوامل پزشکی است . اگر تورم رخ دهد به سرعت شناسایی سریع منبع تورم این امکان را میدهد که درمان مناسب تجویر شده و از عوارض جدی جلوگیری شود.

چهار علت تورم پوزه سگ عبارت است از :
1- عفونت شایع ترین علت تورم در بینی یک سگ است . این میتواند ناشی از یک پارگی یا سوراخ باشد و احتمالا هنگام لمس دردناک است . اگر جراحت شدید باشد دامپزشک ممکن است انتی بیوتیک تجویز کند .

2- واکنش های الرژیک نیز ممکن است باعث تورم در بینی سگ شوند . معمولا واکنش های الرژیک ناشی از نیش زنبور یا برخی حشرات دیگر است که میتواند با بنادریل درمان شود و دوز استفاده از آن بر اساس وزن حیوان متفاوت است .

3- نیش مارها به طور معمول باعث التهاب بسیار شدید است و بایستی به سرعت درمان شود . از انجایی که بیشتر نیش ها کشنده نیستند، مهم است که حیوان ارام نگهداشت تا سم به سرعت گسترش پیدا نکند . اغلب نیش مار ، درصورتی که سلامت سگ درخطر نباشید با استروئید ها قابل درمان است .

4- همچنین مسمومیت استامینوفن میتواند دلیل تورم در پوزه و سر باشد . علاوه برتورم ، لثه های سگ ممکن است تغییر رنگ داده و آبریزش شدید دهان داشته باشد . که در اینصورت بستری در بیمارستان لازم است و در موارد شدید برای خنثی کردن عوارض استامینوفن بر روی کبد حیوان تزریق خوده ضروری است.

به منظورجلوگیری از مسائل بیشتر باسلامت سگ شما اگر سگ هرگونه اشکال در تنفس یا استفراغ را نشان داد بهتر است بلافاصله به دنبال درمان باشید.


دلائل مهم تورم پوزه در سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.