بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

تست و بررسی بینایی سگ ها

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
08-26-2014
در صورتی که احتمال می دهید دید سگتان ضعیف است باید بینایی او را آزمایش کنید . دید سگها با ما انسانها متفاوت است و تست قدرت بینایی آنها نیز با تستی که برای ما انجام می شود تفاوت دارد .
دید سگها به خوبی انسانها نیست ولی به آسانی میتوانند حرکت اجسام را تشخیص دهند و در شب نیز دید بهتری دارند .

نشانه های مشکلات بینایی
در صورتی که دید سگ شما مشکل داشته باشد نشانه های بسیاری وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها از این موضوع مطلع شوید .
سگهایی که دچار مشکلات بینایی هستند علاقه ای به خوردن غذا ندارند زیرا نمی توانند ظرف غذای خود را پیدا کنند ( هر چند اکثر اوقات سگها از قدرت بویایی خود برای یافتن غذا استفاده می کنند ) ولی امکان این نیز وجود دارد که بی اشتهایی مربوط به این است که سگ از اینکه نمی تواند به خوبی ببیند ترسیده و مضطرب شده است .
سگهایی که دچار مشکلات بینایی هستند به اشیای خانه برخورد کرده و اکثرا آسیب می بینند و با کمی توجه به رفتار سگ می توانید این موضوع را تشخیص دهید .
حتی اگر نمی توانید رفتار سگ خود را زیر نظر بگیرید ، در صورتی که متوجه شدید او دارای جای زخم های مختلف است و آسیب دیده نیز می توانید به ضعف بینایی او شک کنید .
همچنین چشمها و پلک های سگهای دارای مشکلات بینایی با حالت چشمان سگهای سالم متفاوتند .


تست قدرت بینایی در خانه
برای تست قدرت بینایی سگتان ، می توانید در خانه از روش هایی برای این کار استفاده کنید .
با اینکه سگها نمی توانند به خوبی ما رنگ ها را تشخیص دهند ، ولی به خوبی متوجه حرکت اجسام می شوند . برای انجام تست قدرت بینایی یک تکه کاغذ ( یا هر جسم سبک دیگری ) را بردارید و جلو سگ روی زمین بیاندازید . اگر سگ کاغذ را ببنید به نوعی واکنش نشان می دهد ( برای مثال عقب می پرد یا به آن پارس می کند ) ولی اگر متوجه آن نشد ممکن است دارای مشکلات بینایی باشد .
برای انجام این تست راه دیگری نیز وجود دارد و این راه این است که یک جسم را جلو چشمان سگ به جهات مختلف تکان دهید و در صورتی که او با نگاهش جسم را دنبال کرد سالم است .
با یاد داشته باشید هنگام انجام این تست از جسمی استفاده کنید که صدایی نداشته باشد زیرا ممکن است سگ بدون اینکه آن را ببیند از طریق صدایش واکنش نشان دهد . به همین دلیل برای این آزمایش یک تکه کاغذ یا پر از همه چیز بهتر است .

تست قدرت بینایی حرفه ای
در صورتی که تست خانگی را انجام داده اید و فکر می کنید سگتان دارای مشکلات چشمی است باید نظریه خود را با دامپزشک در میان بگذارید تا او با انجام تست های حرفه ای نظریه شما را تائید و یا رد کند .
شما می تواند پت خود را برای معاینه به نزد دامپزشک و یا چشم پزشکی ببرید که برای حیوانات نیز فعالیت می کند .
دامپزشک یا چشم پزشک تست هایی را انجام می دهند تا بدانند آیا پت شما میتواند ببیند یا خیر . همچنین علت بروز این حالت را نیز به شما خواهد گفت .

مشکلات بینایی در سگها
شایع ترین مشکلات بینایی در سگها اینها هستند :
  • آب مروارید
  • آسیب به قرنیه
  • عفونت و ورم ملتحمه
  • وجود تومور بر روی پلک ( که موجب بسته شدن چشم می شود )

نابینایی در دو نوع موروثی و و اکتسابی وجود دارد و گاهی اوقات می توان آن را درمان کرد .


تست و بررسی بینایی سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.