بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

سرطان کلیه در سگ

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
09-01-2014
سرطان کلیه که گاهی نئوپلازی کلیوی نامیده میشود زمانی بوجود می آید که سلول هایی که در کلیه ی سگ قرار دارند شروع به رشد غیر قابل کنترلی میکنند و تومورها را ایجاد میکنند.دامپزشکان به امید تعدادی از درمان های این سرطان هستند تا زندگی سگ شما را تا آنجایی که امکان دارد طولانی کنند.

علائم سرطان کلیه در سگ
علائم سرطان کلیه در سگ ها شامل کاهش وزن,افسردگی ,کاهش اشتها ,بی حالی,ادرار خونی و تورم شکم میباشد.در اوایل شروع این بیماری ممکن است این علائم در سگ وجود نداشته باشددرمان سرطان کلیه در سگ
رایج ترین شیوه ی درمان سرطان کلیه در سگ ها برداشتن کلیه ی مبتلا میباشد.برای یک نوع غیر معمول آن که lymphosarcoma نام دارد استفاده از داروهای شیمی درمانی یکی از شایع ترین درمان ها میباشد.

سگ هایی که برای درمان این سرطان تحت عمل جراحی قرار گرفته اند تا کلیه ی آنها برداشته شود برای مدت 6 ماه تا یکسال پس از جراحی زنده خواهند ماند.وقتی سگ خیلی زود تحت درمان قرار بگیرد ممکن است سه الی چهار سال بعد از درمان زنده بماند اما این مورد به ندرت پیش خواهد آمد.

نکات مهم
جراحی و شیمی درمانی برای این سرطان در سگ ها تقریبا پر هزینه میشود ,در نتیجه صاحبان گزینه ی یوتنایز کردن را به جای درمان بخصوص برای سگ های مسن تر و آنهایی که در مرحله ی پیشرفته ی سرطان قرار دارند انتخاب میکنند.


سرطان کلیه در سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.