بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

اگزما در سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
09-01-2014
اگزما باعث ایجاد علائم ناراحت کننده ای در سگ شما میشود. این علائم اگرچه کشنده نمیباشند اما میتوانند مانع خوشحالی و راحتی سگ شما شوند.دلایل زیادی برای ایجاد اگزما وجود دارند که شایع ترین آنها آلرژن ها و سموم محیط زیست میباشند.همچنین بیماری های زمینه ای و عوارض جانبی آنها نیز باید در نظر گرفته شوند.


علائم اگزما در سگ ها
علائم اگزما در سگ ها شبیه به علائم بیماری های پوستی دیگر میباشند که عبارتند از:
  • پوست سر قرمز و خشک
  • پوسته پوسته شدن
  • خارش
  • ناراحتی عمومی

اگر شما متوجه هر یک از این نشانه ها شدید, وجود داشتن کنه ها را بررسی کنید.اگر سگ شما از دارو استفاده میکند عوارض جانبی دارو را چک کنید که آیا شبیه آن دسته از علائمی که سگ شما دارد میباشد یا خیر.
اگر شما نگران ناراحتی سگ خود,عکس العمل های دارویی و دیگر شرایط میباشید خیلی سریع برای مشاوره با دامپزشک خود تماس بگیرید .


علل ممکنی که باعث اگزما میشوند
علل اگزما میتواند شامل محیط ,رژیم غذایی,کنه و دیگر شرایط باشد.خانه و محیط اطراف خود را برای پیدا کردن سموم ,عوامل محرک یا آلرژن هایی که سگتان با آنها در تماس است چک کنید.به یاد داشته باشید که سگ ها به اندازه ی انسانها مستعد آلرژی های فصلی میباشند.اگر سگ خود را به پارک میبرید توجه داشته باشید که آیا علائم اگزما در او ایجاد میشود یا خیر.

اگر سگ شما از دارو استفاده میکند یا از طرفی تحت درمان برای یک مشکل پزشکی میباشد با دامپزشک خود برای فهمیدن اینکه آیا اگزما میتواند یک عارضه ی جانبی از درمان فعلی او باشد یا خیر مشورت کنید.

از آنجایی که یکی از علل اگزما میتواند واکنش های حساسیتی ای که سگ شما نسبت به رژیم غذایی خود نشان میدهد باشد,اگر او را با غذایی که همیشه به او میدهید تغذیه کنید احتمالا مشکل اگزما از غذای سگتان نیست.اگر شروع به تغذیه ی سگتان با یک غذای جدید کرده اید با توجه به تغییری که ایجاد کرده اید مواد تشکیل دهنده ی آنرا با غذای قبلی مقایسه کنید.

درمان های در نظر گرفته شده برای اگزما
درمان بستگی به چیزهایی دارد که باعث ایجاد اگزما شده اند.اگر سگ شما کنه داشته باشد در ابتدا شما باید همه ی آنها را ازبین ببرید.

برای سگی که اگزما دارد کارهای عادی زیر را انجام دهید:
شما باید سگ خود را ( نه بیشتر از یکبار در هفته ) حمام کنید و برای حمام کردن از آب گرم(نه داغ داغ ) استفاده کنید.

همیشه از یک شامپوی ملایم و بدون بو استفاده کنید.

همچنین دامپزشک میتواند لوسیون ها و سایر درمان های موضعی را برای کمک به بهبود زخم های شدید یا ترک های پوستی پیشنهاد دهد.خشکی پوست باعث خونریزی و درد میشود و امکان بوجود آمدن عفونت را افزایش میدهد.اگر اگزما 5 الی 7 روز بعد از شروع درمان بهتر نشد با دامپزشک خود برای دریافت نظرات بیشتر و بررسی علت وضعیت سگتان تماس بگیرید.

اگر فکر میکنید سگتان دچار اگزما میباشد او را برای درمان و پیشگیری کردن از بوجود آمدن وضعیت های دیگر پوستی نزد دامپزشک خود ببرید. درمان منظم و تغییرات ممکن در برخی از عوامل اصلی زندگی سگ شما میتواند باعث شود که او شاد و راحت باشد.


اگزما در سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.