بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

عفونت گوش سگ

SPCA آواتار ها
SPCA
کاربر
09-01-2014
عفونت گوش در سگ ها یکی از شایع ترین بیماری ها می باشد. اما در نژاد هایی که گوش های بلندی دارند مانند پودل و داش هاند بیشتر از بقیه دیده می شود.در این بیماری کانال گوش سگ بسته می شود و هوای ازاد به گوش او نمی رسد و گوش سگ به خوبی تمیز نمی شود.

علائم
عفونت گوش زمانی رخ می دهد که باکتری ها به کانال گوش سگ برسند و رشد کنند و تکثیر شوند.در این صورت کانال گوش سگ بسته می شود و گوش دچار عفونت می شود.علائم نشان دهنده عفونت گوش عبارتند از:
  • قرمزی در اطراف گوش سگ و التهاب گوش
  • بوی بد و یا داغ شدن گوش سگ
  • تکان دادن سر به طور غیر طبیعی و خاراندن بیش از حد گوش
  • فشار دادن یا مالیدن گوش روی مبلمان و یا زمین
  • خارج شدن ترشحات از گوش

اگر چنین علائمی در سگ خود دیدید , سریعا به دامپزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که این علائم می تواند بدتر شوند و اسیب جدی به گوش پودل بزند.

تشخیص عفونت گوش سگ:
دامپزشک با توجه به توضیحات شما گوش سگ را به خوبی معاینه می کند.تمامی علائم را با جزئیات برای دامپزشک سگتان شرح دهید. دامپزشک با استفاده از تجهیزات مناسب کانال گوش سگ را معاینه می کند. در نهایت دامپزشک با نمونه برداری و معاینه دقیق وضعیت گوش سگ و باکتری های درون گوش او را چک می کند.

درمان عفونت گوش سگ
اگر دامپزشک بیماری عفونت را تائید کرد شما باید طبق دستورات او مراحل درمان را شروع کنید.ابتدا دامپزشک برای گوش سگ شما انتی بیوتیک تجویز می کند.باید به دستور العمل های او در دوره درمان توجه کنید.حتی اگر مدتی بعد از درمان , سگ شما وضعیت بهتری پیدا کرد و علائم بدی نداشت ,نباید درمان را قطع کنید زیرا ممکن است تمام باکتری های درون گوش حیوان از بین نرفته باشند.اگر در طول دوره درمان ,شما زودتر از وقت تائین شده برای درمان , دادن دارو به سگتان را قطع کنید ممکن است عفونت های دیگری نیز در حیوان به وجود بیاید. تنها دامپزشک می تواند تائید کند که پودل شما کاملا درمان شده است یا خیر.

با اینکه روش درمان این بیماری برای سگ شما خطری ندارد اما ممکن است انتی بیوتیک عوارضی را به دنبال داشته باشد. قبل از شروع درمان درباره عوارض انتی بیوتیک ، نحوه درمان و عکس العمل پودل در دوره درمان از دامپزشک سوال کنید.

ممکن است با مشورت با دامپزشک نیاز باشد که شما دوباره نحوه درمان را بررسی و ارزیابی کنید


عفونت گوش سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.