بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

چند راه برای درمان اسهال سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
09-01-2014
بیماری اسهال اغلب در سگ ها دیده می شود.این بیماری ممکن است بسیار حاد و یا مزمن باشد.برای درمان

اسهال چند راه در این مطلب پیشنهاد می شود.اسهال ممکن است به دلیل انگل و یا عفونت ایجاد بشود اما گاهی اوغات, اسهال بیماری جدی نیست و در خانه می توان برای قطع شدن ان به سگ کمک کرد.


دارو:
ساده ترین راه برای از بین بردن اسهال در سگ, استفاده از دارو است.البته برای تجویز دارو ابتدا سگ باید توسط دامپزشک چک شود.هیچ گاه بدون تجویز دکتر از دارویی استفاده نکنید.

داروهایی که برای قطع شدن اسهال مناسب هستند عبارتند از:
خواندن این مقاله از پرشین پت بسیار جالب است

مترونیدازول: این دارو در صورتی که اسهال در اثر عفونت به وجود امده باشد تجویز می شود.

کائولن یا پکتین دارویی است که اگر سگ با خوردن مواد غذایی فاسد به اسهال دچار شده باشد تجویز می شود.کائولن سموم درون بدن سگ را که با خوردن غذای فاسد به بدنش راه یافته اند را جذب می کند.به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد کائولن باعث یبوست می شود.

پپتو بیسمول: دارویی است که اسهال ناشی از عدم پذیرش غذا را درمان می کند.مواد غذایی ضد حساسیت:
این نوع مواد غذایی برای ســگ هایی است که اســـهال انها از طریق عدم تحمل غذا به وجود امده است.این مواد غذایی باعث از بین رفتن ناراحتی معده می شوند و می توانند اسهال و استفراغ را متوقـــف کنند.

این مواد غذایی شامل غذاهایی است که با معده سگ سازگاری داشته باشند(برای اطلاعات بیشتر باید از دامپزشـــک خود کمک بگیرید)

مواد غذایی خانــگی:برای کمـک به بهبودی وضــعیت سگ در دوره اسهال دادن غذاهای خانگی به سگ به شما پیشنهاد می شوند.مواد غذایی خانگی بسیار برای سگ ها مفید هســتند زیرا ترکیبات انها از قبل کنترل شده .در این دوره از غذاهای اماده و تجـــاری اســـتفاده نکنیــد زیرا باعث ناراحتی دســتگاه گــوارش می شـــوند و به قطع اســهال نیز کمکی نمی کــنند.با دامپزشک خود صــحبت کنید تا لیستی از مواد غذایی مورد نیاز برای رفع اســهال به شمـــا بدهد تا بتوانید با خیال راحـــت به سگ خود کمک کنید.هرگز از گوشت قرمــــز یا غذاهای چرب در غذای سگ استفاده نکنید زیرا باعث سوزش معده می شوند و اسهـــال سگ را شـــدید تر مــی کند.

وعــده غذاهای سگ در دوره اسهال باید کمتر از حد معمول باشد .مـــقدار غـــذاها نیز باید کمـــتر باشـنـد تا معــده ســـگ بتـــواند انها را هضــم کند.


مکمل فیبر:
فیبر به تنظیــم اجابــت مزاج کمـــک می کـــــند و حتی ممکن اسـت باعث قطـــع اسهال نـــــیز بشود.فیبر اب را از مدفوع سگ جذب می کنــد و باعث می شود مدفوع او به حالــــت طبیعی اش برگردد.


پودر پروبیوتیک:این پودر نیز به قطع اسهال کمک می کند.شما می توانید مقداری از این پودر یا درون غذا ی حیوان بریزید یا در آب او رقیق کنید.

هیدراتاسیون:
زمانی که سگ دچار اســـهال شــده است استفاده از هیدراتاسیون بســیار ضــروری است زیرا در زمان اسهال اب بدن سگ کم می شود.هیدراتاســیون اب بدن سگ را تامین می کند.


چند راه برای درمان اسهال سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.