بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

اجتماعی کردن سگ

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-03-2014
شخصیت اکثر سگها از زمانی که بدنیا می آیند تا 1 سالگی شکل می گیرد. وقتی شما یک توله سگ جدیدی به خانه می آورید ، بسیار مهم است که او را به مکانها و صداهای مختلف عادت دهید. کم کم او را با اهل خانه آشنا کنید. اگر توله سگ شما به شی یا فردی غرغر یا پارس کرد ، او را بلند نکرده و نوازش نکنی


اگر در این هنگام او را نوازش کنید سگ فکر می کند که شما دارید او را بخاطر این کار تشویق می کنید و این نوازش مانند پاداش برای کار او می ماند. این کار به او یاد می دهد که واکنش مناسب برای ترس، غرغر کردن است. غرغر کردن می تواند منجر به گاز گرفتن هم بشود.

در عوض به او محکم بگویید «نه» و آن شی را به آن نشان بدهید و بگذارید تا بفهمد که نباید از آن بترسد. توله سگها عاشق بازی کردن هستند. آنها همه چیز را می جوند، بعضی اوقات آنها هنگام بازی کردن غرغر می کنند که این کار عادی است و نباید غرغر کردن هنگام بازی را با غرغر کردن هنگام ترس اشتباه بگیرید.


نکات بسیار مهم :

- اغلب سگتان را بیرون از خانه ببرید. به او مکانها ، صداها ، مردم و حیوانات مختلف را نشان دهید. هنگامی که سگتان را دارید با سگها و حیوانات دیگر آشنا می کنید مواظب باشید. از تمامی ویژگیهای نژاد سگ خود اطلاع داشته باشید و بهترین روش را برای او بکار برید.

بطور مثال: اگر سگ همسایه شما پرخاشگر و مهاجم است بجای اینکه او را اجتماعی کنید به پارک ببرید. اگر شما می دانید که نژاد سگ شما رابطه خوبی با گربه ها ندارد، وقتی که گربه ای در جایی که هستید وجود دارد باید دوبرابر احتیاط کنید.

- اگر نوزادی در خانه وجود دارد ، با احتیاط به توله سگ خود اجازه دهید تا نوزاد را بو کند. این کار شروع رابطه بین کودک شما با توله سگتان می باشد. به فرزندانتان یاد دهید که به توله سگ احترام بگذارند و به توله سگ خود یاد دهید تا به فرزندان شما احترام بگذارد. هیچ وقت غرغر کردن سگ را تحمل نکنید ، حتی سگهای کوچک را. غرغر کردن نشانه این است که سگ شما فکر می کند که رئیس است.

- سه هفتگی تا سه ماهگی مهمترین سن برای اجتماعی کردن توله سگ است و در واقع این سن بیشترین زمانی است که شخصیت سگ شکل می گیرد.

- به طور مناسب و با آموزش های صحیح بدون لوس کردن و بغلی کردن، توله سگ خود را اجتماعی کنید تا مطمئن شوید که سگ شما دارای بهترین ویژگیهای اجتماعی است.


اجتماعی کردن سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.