بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

مراقبت های مهم در مورد نژاد سگ پامرانیان

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-04-2014
پامرانین ها سگ های کوچک و دوستداشتنی هستند که در رنگ های مختلفی مانند سفید ,مشکی و حنایی دیده شده اند.ارتفاع این نژاد کوچک حدود 12 اینچ و وزنش کمتر از 7 پوند می باشد.پامرانین ها سگهایی باهوش,وفادار و مهربان هستند که افراد بسیاری از این نژاد نگهداری می کنند.اگر شما نیز یک پامرانین کوچک در منزل دارید,باید بدانید که این نژاد به مراقبت های خاص نیاز دارند.

مراقبت های پزشکی:
پامرانین ها نیاز به مراقبت های پزشکی خاصی دارند.برای اینکه از سلامت سگ خود اطمینان حاصل کنید لازم است هر مدتی یک باز برای انجام ازمایشات و معاینه دقیق,حیوان را به کلینیک دامپزشکی ببرید.به یاد داشته باشید دامپزشک سگ شما باید به طور کامل با نژاد پامرانین اشنایی داشته باشد.


ورزش:
پامرانین ها به پیاده روی روزانه احتیاج دارند.بهترین قلاده برای این سگها قلاده کمری است اما اگر از قلاده گردنی استفاده می کنید مراقب باشید ان را انقدر تنگ نبندید که گردن حیوان اسیب ببیند.برای بستن قلاده گردنی انگشت خود را میان قلاده و گردن حیوان قرار دهید تا از تنگ نبودن قلاده اطمینان حاصل کنید.

بهداشت:
پامرانین ها دارای پوشش کلفت و ضخیم هستند.سگ خود را هفته ایی یک بار با شامپوهای مخصوص سگ بشورید.حداقل سه بار در هفته سگ را با استفاده از برس های سوزنی شانه کنید.همچنین مسواک زدن برای سگ خود را فراموش نکنید.

مکان خوابیدن پامرانین ها:
پامرانین ها سگ های کوچک و ضعیف و اسیب پذیری هستند.بهتر است سگ خود را در رختخواب خود نخوابانید زیرا ممکن است یک حرکت شما باعث شود حیوان اسیب جدی ببیند.برای پامرانین خود جای خواب نرم و مناسب تهیه کنید و او را برای خوابیدن در ان اموزش دهید.


تغذیه:
بهترین غذا برای این سگ ها غذاهای خشک مخصوص است زیرا دندان و لثه های سگ را سالم نگه می دارند و تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز حیوان را دارا می باشند.با توجه به اینکه حساسیت غذایی در پامرانین ها نسبتا شایع است,شما باید غذاهای مختلف با طمع های متفاوت برای سگ خود تهیه کنید.اگر نشانه هایی از حساسیت غذایی در سگ خود مشاهده کردید با دامپزشک تماس بگیرید و غذای حیوان را تعویض نمایید.


مراقبت های مهم در مورد نژاد سگ پامرانیان

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.