بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

نکات مهم در تربیت سگ

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-05-2014
خیلی افراد فکر میکنند سگ های بالغ آموزش پذیر نیستند ولی با صبر,اعتماد به نفس و تکرار آموزش و تربیت سگ های بالغ, برای صاحب و خود سگ جالب و سرگرم کننده میشود.

1. تشویق تشویق تشویق.از خوراکی,استفاده از کلمات و ناز کردن سگ برای تشویق کردن رفتار درست استفاده کنید.وفتی سگ شما فرمانی را اجرا میکند و آرام نشسته او را تشویق کنید و به او خوراکی بدهید تا با تشویق کردن رفتار صحیح را در او تثبیت کنید.بلافاصله بعد از رفتار صحیح سگ را تشویق کنید.در غیر این صورت سگ متوجه نمیشود برای چی تشویق میشود.

2. هیچ وقت سگ را نزنید.زدن هیچ وقت راه مناسبی برای جلوگیری رفتار بد سگ نیست.نه تنها برای سگ دردناک است بلکه باعث عصبی و خشن شدن سگ و تثبیت رفتار بد در او میشود.

3. در ابتدای آموزش از فرمان های ساده مثل بشین,بخواب,بمون و بیا که در زندگی روزمره به آن نیاز دارید شروع کنید.

4. محکم و ثابت باشید.آموزش سگ را هر روز تکرار کنید و به جای استفاده از روش های مختلف از یک روش ثابت استفاده کنید تا سگ گیج نشود.توجه داشته باشید که از فرمان های ثابتی استفاده کنید.اگر سگ شما به یک فرمان گوش نمیدهد از تکرار آن خودداری کنید و بعد از کمی استراحت فرمان را تکرار کنید و در صورتی که سگ آن را به درستی انجام دارد او را تشویق کنید.

5. آرامش خود را حفظ کنید.یک مربی آرام و محکم ترس و استرس سگ را میکاهد و به درستی میتواند با او ارتباط برقرار کند.

6. همکاری سایر افراد خانواده.تمام افراد خانواده باید همکاری کنند تا تربیت سگ بالغ موفقیت آمیز باشد.اگر شما سگ را از کاری منع کنید ولی سایر افراد خانواده و مهمان ها قانون هایی را که برای سگتان گذاشتید اجرا نکنند تمام انرژی ای که برای تربیت سگ گذاشته اید هدر میرود و آموزش ها موفقیت آمیز نخواهند بود.

7. وقت گذاشتن.حداقل 15 دقیقه از روز را به آموزش سگ خود بپردازید.سگ بالغ زمان بیشتری را میتواند موفقیت آمیز آموزش ببیند و از آن لذت میبرد.

8. بازی و ورزش.برای آموزش سگ هایی که انرژِی زیادی دارند باید ابتدا با بازی و ورزش این انرژی را تخلیه کرد تا حواس سگ به آموزش باشد.

9. پیاده روی.پیاده روی راه مناسبی برای تخلیه انرژی و آموزش سگ است.با قلاده های ک.تاه شروع کنید تا سگ عادت کند در کنار شما حرکت کند.

10. کلاس های آموزش.کلاس های آموزش برای تربیت سگ ها از همه سنین تشکیل میشود و راه حل مناسبی برای تربیت و اجتماعی کردن سگ است.


نکات مهم در تربیت سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.