بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

گیاهخواری در سگ ها

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
09-05-2014
یکی از مشکلات عمده افراد گیاهخوار دادن غذاهای گوشتی به حیوانات می باشد. زمانی که گیاهخوار می شویم و تصمیم می گیریم با این کار اراده میکنیم که از کشتار حیوانات جلوگیری کنیم چگونه می توانیم همچنان به حیوان خود گوشت دهیم؟

ممکن است از لحاظ اخلاقی این استثنا را برای سگ های خود قائل شویم که باید غذاهای گوشتی بخورند و راه دیگری وجود ندارد .خیلی از گیاهخواران درباره اینکه رژیم غذایی گیاهخواری باعث سلامتی سگ می شود اطلاعاتی ندارند.

بسیاری از غذاهای گوشتی اماده حیوانات از مضرترین مواد غذایی می باشند . این محصولات سرشار از مواد سرطان زا است که اگر انسان جای حیوان آنها را مصرف کند تونایی هضم و سوخت آن را نخواهد داشت. با همه توضیحات ما مسئول حیوان خود هستیم و باید مراقب سلامت و شادابی او باشیم. ممکن است دلیلی که این غذا را امتحان می کنیم سریع و بی زحمت آماده شدن آن باشد.

شخصا اولین باری که سعی کردم به 3 سگ خودم غذای گیاهی بدم طبق کتاب اشپزی گیاهخواری خود مشغول آماده کردن غذا شدم و برای من مهم نبود که چه مقدار از زمان مرا را بگیرد ولی سگهای من این غذا را دوست نداشتند و باعث کاهش وزن آنها شد. بنابراین با دوستانم که سگهای گیاهخوار داشتن مشورت کردم و دیدم آنها از غذاهای آمده گیاهی برای حیواناتشان استفاده می کنند. در این مورد شروع به تحقیق کردم و حتی تحقیقاتم را در سازمان کنترل کیفیت غذای حیوانات در امریکا نیز وسعت دادم و نتیجه این بود که این غذاها بسیار سالم مقوی و مفید هستند و هیچ مشکلی در سگ من ایجاد نخواهند کرد.

این غذاها سرشار از ویتامین ها و مواد غذایی مورد نیاز حیوان هستند. چندین مارک غذاهای گیاهی را برای سگهای خودم امتحان کردم و بالاخره مارک و نوعی که آنها به آن علاقه داشتند را پیدا کردم و الان به مدت 3 سال هست که سگهای من کاملا گیاهخوار هستد و بسیار سالم تر و شاداب تر از گذشته زندگی میکنند. سگهای من عاشق گیاخواری هستن و به مصرف سبزیجات روزانه بسیار علاقه نشان می دهند.


سگ ها و حیوانات خانگی ما هیچ ضرورت و اجباری ندارند که گیاهخوار باشند ولی من دیگر حاضر نیستم برای آنها غذاهای گوشتی تهیه کنم و دلیل هم این هست که سگها با غذاهای گیاهی سالم تر به نظر می رسند. به همین دلیل اکثر مارکهای غذاهای حیوانات خانگی شروع به تهیه غذاهای گیاهی کرده اند .

قبل از اینکه رژیم گیاهخواری را برای سگ خود آغاز کنید تمام جستجو و تحقیقات لازم رو انجام بدین تا مطمئن شوید غذای انتخابی جدید همه احتیاجات بدنی حیوان را تامین می کند. اگر حیوان شما علاقه به این غذاها نشان نداد ریسک نکنید ، طبق تحقیقات ما اکثرا گربه ها تمایل زیادی به گیاهخواری ندارند.


گیاهخواری در سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.