بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

صحبت و ارتباط با سگ های کر (ناشنوا)

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
09-05-2014
آرام و صبور بودن صاحب سگ:
صاحبان باید با سگ ناشنوایشان بسیار محبت باشند و در زمان آموزش فرمانها با صبر و آرامش به تربیت سگ اقدام نمایند و نسبت به خطاهای حیوان و در نگهداری آن پرحوصله باشند.
در زمان برخورد با سگ ناشنوا مهربان باشید. بیاد داشته باشید که آنها بینا هستند و محبت را در چهرۀ شما تشخیص می دهند و معنی لبخند شما را کاملا درک می کنند.


استفاده از قلادۀ مخصوص:
لازم است که صاحبانی که دارای سگ ناشنوا هستند مخصوصا اگر در شهر و یا شهرستانهای پرترافیک زندگی می کنند، باید در زمان پیاده روی همیشه سگ را به قلادۀ کمری مجهز کنند تا کنترل بیشتری بر روی حرکات و رفتار ناگهانی سگ در زمان پاسخ به محرکها داشته باشند. صاحبان باید بدانند که نباید سگ ناشنوا را بدونه قلاده خارج از منزل ببرند.
حتما برروی قلادۀ سگ ذکر کنید که این حیوان ناشنوا است تا افرادی که در برخورد با آن قرار می گیرند بدانند که این سگ نیار های خاص خود را در برقراری ارتباط با محیط اطراف خود دارد.

برقراری ارتباط با دیگران:
هنگامی که فرد جدیدی می خواهد با سگ شما ارتباط برقرار کند باید قبل از اقدام به نوازش سر و یا زیر چانۀ حیوان به او بگویید که این سگ ناشنوا است و این اقدام باعث ترس سگ می شود و بخواهید که ابتدا دست خود را روبروی بینی حیوان قرار دهد تا سگ با حس بویاییش او را بشناسد و بعد شانۀ سگ را نوازش کنند.

ارتباط سگ ناشنوا با کودکان بازیگوش:
اگر کودکانی که با سگ ناشنوای شما در ارتباط هستند، پرجنب و جوش می باشند و به تذکرات شما دربارۀ چگونگی ارتباط با یک حیوان ناشنوا توجه نمی کنند، هرگز اجازه ندهید با سگ ناشنوا بدونه حضور شما ارتباط برقرار کنند، چون ممکن است سگ از جست و خیز و یا تماسهایی بدنی بوجود آمده احساس ترس و ناامنی پیدا کرده و رفتاری پرخاشگرانه از خود نشان دهد و به آنها آسیب جدی برساند.
همانظور که قبلا گفته شد، سگهای ناشنوا نسبت به لمس شدن حساس می باشند زیرا سگهای سالم قبل از لمس شدن وجود فرد را از طریق شنوایی احساس می کنند و آمادگیبرخورد را با افراد بدست می آورند. اما این حالت در سگهای ناشنوا وجود ندارد و باعث بهت و ترس آنها و در نتیجه رفتار پرخاشگرانه از حیوان سر می زند.


صحبت و ارتباط با سگ های کر (ناشنوا)

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.