بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

اشتباهات رایج در مورد عقیم (اخته) کردن سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
09-05-2014
حیوان من چاق و تنبل خواهد شد: عقیم کردن ممکن است باعث شود که سگ شما کمتر بخواهد پرسه بزند. در عین حال، فعالیت کم و دادن غذاهای نامناسب می تواند باعث بالا رفتن وزن حیوان شود. به همین دلیل به حیوان خود غذاهای مرغوب داده و او را ورزش دهید و به میزان فعالیت بدنیش به او غذا دهید.

- اخلاق و رفتار حیوان من تغییر خواهد کرد: بله و این تغییر مثبت است نه منفی.

- زایمان سگ بسیار شگفت انگیز است و لذت مادر یا پدر شدن شگ به دردسرش می ارزد: یک فیلم زایمان سگ بخرید زیرا هزینه بسیار کمتری دارد. آیا به این فکر نمی کنید که سرنوشت توله ها چه خواهد شد؟

- فروش توله ها به بهانه درآمدزایی: بزرگ کردن توله ها بطور صحیح تمامی سودی که می خواهید از این راه بدست آورید را از بین می برد. بسیاری سگ و گربه هستند که به خانه نیاز دارند. چرا این کار را گسترش دهیم و سرپرستی آن ها را قبول نکنیم؟

- ترس از به هوش نیامدن سگ پس از عمل: این یک نگرانی عامیانه است. همیشه هر کاری که احتیاج به بی هوشی داشته باشد ریسکی است. برخی از دامپزشکی ها جهت دیدن ضربان قلب و تنفس از مانیتور استفاده می کنند. با دامپزشک در مورد نگرانی خود صحبت کنید و بدانید ریسک عقیم نکردن سگ بیشتر از ریسک عقیم کردنش است.

- هزینه عقیم کردن سگ بالا است: هزینه عقیم کردن سگتان بسیار کمتر از هزینه درمان و زایمان و نگهداری از توله هایش می شود و هزینه آن کمتر از عمل تومور بیضه و درمان عفونت رحم است. حتی هزینه عقیم کردن کمتر از دادن مداوم فرشهایتان برای شست و شو است که سگ نر شما برروی آنها جهت تعیین کردن قلمرو اش علامتگذاری می کند یا خونی که زمان فحل سگ ماده روی فرشها می ریزد.


اشتباهات رایج در مورد عقیم (اخته) کردن سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.