بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

تنها گذاشتن سگ در خانه

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-05-2014
باید بدانید اگر سگ ها از اعضایی که با آنها زندگی می کنند، جدا شوند ممکن است افسرده شوند. پارس کردن مدام یا دستشویی کردن در خانه نشانه ای از عدم رضایت آن ها است. حتی ممکن است متوجه تغییر شخصیت حیوانتان شوید. مثلا او ممکن است پرخاشگر یا خجالتی شود. در این شرایط، شما ممکن است به رفتار و روش جدیدی نیاز داشته باشید. شما باید رفتار ناشایست را رد کرده و رفتار خوب را تشویق کنید. اگر شما بروید و او را بغل کنید و به او دلداری دهید ، در این حالت شما دارید این رفتاری را که خوشایند نیست را تشویق می کنید و باعث گیج شدن سگ شما می شود. برای اینکه در این حالت او فکر می کند که «خوب، پس من دارم کار درستی روانجام می دم که او برگشته و داره منو تشویق می کنه».

نکات مهم :
  • اگر هم سگ شما مخرب است، یک جعبه سگ خریده و از آن استفاده کنید. قدرتمند باشید و به آن چشمهای دوست داشتنی توجهی نکنید. سرانجام شما و سگتان خشنودتر خواهید بود.
  • وقتی دارید او را ترک می کنید بگویید «برو تو جعبه ات» ، او را در جعبه اش قرار دهید ، سرش را نوازش کنید و در اختیارش چیزهای جویدنی بگذارید و سپس او را ترک کنید. موقع رفتن برای نگاه کردن او سرتان را بر نگردانید ، به او نگویید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما در مورد سگ های آپارتمانی و حساس می توانید به او بگویید «مامان زود برمی گرده».
  • آخر هفته ها با او تمرین کنید. او را 2 دقیقه تنها بگذارید و وقتی برگشتید او را تشویق کنید و به او خوراکی دهید. مدت زمانی را که او را تنها می گذارید را بالا ببرید ، از 2 دقیقه به 5 و سپس 8 و همینطور بالاتر. رفتارها و حرکات بد را تشویق نکنید. برای پرهیز از پارس کردن می توانید از آب پاش یا از پوزه بند استفاده کنید. فقط مطمئن باشید که اگر رفتارش درست شد، پوزه بند را از او باز کنید.
  • تلویزیون را برای حیوان خود روشن بگذارید. اگر شما یک حیوان بیشتر ندارید و مدت زمان زیادی را در روز او را تنها می گذارید باید یک حیوان دیگر برای بودن با او بیاورید.
  • آیا سگ شما به حد کافی فعالیت بدنی دارد؟ آیا شما وقت کافی برای او صرف می کنید؟ اگر جوابتان مثبت است می توانید تنها ماندن در خانه را به سگتان بیاموزید. بعضی اوقات این چیزهای کوچک است که باعث بروز مشکل در کنترل سگ شما می شود. فراموش نکنید دلواپسی از تنها گذاشتن سگ قابل کنترل است و بعد از آموزش صخیخ می توانید مطمئن باشید که سگ شما در مواقع لازم به خوبی و بدون وجود هیچ مشکلی در خانه تنها خواهد ماند.


تنها گذاشتن سگ در خانه

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.