بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

فرمان پذیر کردن سگ

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-05-2014
چگونه سگی حرف گوش کن داشته باشیم ؟
آیا سگتان به شما غرغر یا عوعو می کند؟ آیا همسایگانتان بخاطر غرغر کردن سگتان به شما شکایت می کنند؟ آیا تابحال سگتان جلوی شما کسی را گاز گرفته است؟ در این شرایط شما چه کار کرده اید؟

هزاران هزار سگ تا به حال بخاطر اینکه این مشکلات ، رفع نشده اند و کنترل کردن آن از دست خارج شده است ، کشته و بخشیده شده اند. این خیلی تأسف آور است زیرا در خیلی موارد صاحبان سگ می توانستند از این مشکلات جلوگیری کنند.. وقتی که سگ غرغر می کند،حرکات او باید بطور مناسب تصحیح شود و اگر در همان لحظه که از سگ اشتباهی رخ می دهد او را تربیت نکنید ، مثل این است کاری که انجام داده مورد قبول بوده است.

سگها انسان نیستند و مثل انسان فکر نمی کنند و رفتارشان نباید مانند انسانها باشد. اولین چیزی که یک فرد راجع به سگ باید بداند این است که سگ به لحن صدای شما واکنش نشان می هد، نه فقط لقاطی که به کارمی برید.

مثلا صاحب سگ می بیند سگش به کسی حمله می کند. به کسی که مورد حمله قرار گرفته است می گوید: «من نمی دونم چش شده». او قلاده سگ را کشیده و او را از آنجا می برد و با لحن سئوالی به سگ می گوید: «چی شده؟» باید بدانید اگر نمی توانید به سگ بفهمانید حرکتی که انجام داده ناشایست بوده، این سگ دوباره این کار ناشایست را انجام خواهد داد. شما باید به واضحی به سگتان بفهمانید که کاری که انجام داده است مورد پسند شما نبوده است و او را با کلمه «نه» و لحن بلند از انجام کار زشت بهی کنید..

بعضی از سگها نسبت به بقیه بیشتر به صدا حساسند و کم کم قادر به فهمیدن این پیام خواهند شد. در برخی صدای خشن «نه! سگ بد» کافی است و در برخی دیگر بالاتر از صدای خشن لازم است. در هر صورت مطمئن شوید که سگتان بخوبی بفهمد که شما رفتار بد او را تحمل نخواهید کرد. بگذارید تا بداند که شما مخالف هستید و به او اجازه نخواهید داد.

هر چند غریزه طبیعی سگها به آنها می گوید که باید سردسته داشته باشند و در غریزه طبیعی باید مبازره کنند تا موقعیت سردسته شدن را بدست آورند اما سگ شما باید بداند که رئیس نیست. وقتی که سگ به شما غرغر می کند، به شما می گوید که من رئیس هستم و یا برای انتخاب رئیس بودن باید مبارزه کنیم. اگر سگ شما به شما غرغر کرد ، اگر شما برای اینکه به او بفهمانید کارش ناشایست است و مورد قبول نیست برگردید و هیچ کاری نکنید ، او فکر می کند که پیروز شده است. بنابر این باید با لحن محکوم نه! و یا استفاده از آبپاش او را از این کار منع کنید اما تنبیه بدنی بزرگ ترین جنایتی است که شما می توانید آن را انجام دهید.


فرمان پذیر کردن سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.