بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

تربیت سگ با استفاده از نرم افزار های موبایل

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-07-2014
دامنه شنيداري حيوانات با انسان تفاوت بسياري دارد. در سال 1883 فرانسيس گالتون با استفاده از اين تفاوت توانست اختراعي را به ثبت برساند، او با بهره گيري از توانايي سگ ها براي دريافت اصوات با فرکانس بالا توانست سوتي اختراع کند که تنها سگ ها صداي آن را مي شنوند و انسان ها به دليل اين که فرکانس توليدي اين نوع سوت ها خارج از دامنه شنيداري آنها است، هيچ درکي از صداي آن ندارند. دامنه فرکانس دريافتي توسط هر فرد با افزايش سن تغيير مي کند و شايد جالب باشد که بدانيد کودکان مي توانند فرکانس هاي بالا تا حدود 20000 هرتز را دريافت کنند، ولي با افزايش سن و رسيدن به 60سالگي دامنه فرکانس هاي دريافتي تا 10000 هرتز پايين مي آيد.

گفتني است که واکنش سگ ها به اين گونه صداهاي با فرکانس بالا بسيار سريع تر است و پرورش دهندگان حيوانات از اين سوت براي آموزش استفاده مي کنند به عنوان مثال به حيوان آموزش مي دهند در صورتي که سوت دو بار پشت سر هم به صدا در آمد، کاري که آموزش ديده است را انجام دهد. اين سوت ها در ابتدا به صورت مکانيکي عرضه مي شدند، ولي با پيشرفت تکنولوژي، مدل هاي الکترونيکي آنها نيز عرضه شد.
شرکت واوا موبايل نرم افزاري با نام DOG Whistle تهيه کرده است که علاوه بر توانايي ايجاد اصوات با فرکانس هاي بالا قابليت هاي ديگري دارد. نرم افزار داگ ويسل مي تواند اصوات با فرکانسي بين 1 تا 20000 هرتز را توليد کند. اين نرم افزار مي تواند سوت را با قالب هاي متفاوت پخش کند. بدين معنا که با فشردن يک کليد، سه سوت پشت سر هم و يا اين که سوت را به صورت موجي پخش مي کند.

نرم افزار داگ ويسل 3 حافظه دارد که مي تواند قالب هاي پراستفاده تر را در خود نگهداري کند و با اين کار دسترسي به آنها را ساده تر مي کند.

حسگر پارس کردن سگ
نرم افزار شرکت واوا اين امکان را دارد که صداهاي اطراف را پردازش کند و در صورتي که حيوان پارس کند، يک سوت با قالب از پيش طراحي شده پخش کند. اين امکان مي تواند براي زماني استفاده شود که فرد در كنار سگ حضور نداشته باشد و در صورتي که حيوان پارس کند، اين نرم افزار با پخش يک سوت خاص مي تواند آن را آرام کند و يا به سمت خانه بکشاند.

نرم افزار ياد شده به صورت رايگان عرضه شده و در حال حاظر نسخه هايي از آن براي اجرا روي ويندوز موبايل و آيفون ارائه شده است.


تربیت سگ با استفاده از نرم افزار های موبایل

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.