بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

روش جابجایی سگ مجروح

Babak25 آواتار ها
Babak25
کاربر
09-08-2014
زمانیکه حیوان شما مجروح شده است، احتمالاً درد داشته، ترسیده، مضطرب و گیج است. شما در این موقعیت بایستی مراقب باشید تا حیوان به شما آسیبی وارد نکند یا شما را گاز نگیرد و یا چنگ نیندازد.

هیچگاه اطمینان نداشته باشید که رامترین حیوان، زمانیکه آسیب دیده، گاز یا چنگ نمی اندازد. درد و ترس حیوان را غیر قابل پیش بینی و حتی خطرناک می کند.

تلاش نکنید حیوان مجروح را ب غل کنید و همیشه در این مواقع صورت خود را از دهان آنها دور بگیرید. هرچند که در آغوش کشیدن ممکن است نخستین عکس العمل شما برای آسودگی حیوان باشد، لیکن این کار ممکن است بیشتر او را بترساند و سبب درد بیشتری در او شود.

هرگونه بررسی و بازدید را به آرامی و مهربانی انجام دهید. در صورتیکه آشفتگی حیوان را با این کار افزایش می دهید، آن را متوقف سازید.

پیش از اینکه حیوان را جابجا کنید، با دامپزشک یا اورژانس دامپزشکی سریعاً تماس بگیرد تا شما را راهنمایی کرده و در صورت نیاز وسایل درمان و اتاق جراحی را برای حیوان، آماده سازند.
در صورت نیاز و اگر حیوان استفراغ نمی کند، از پوزه بند برای کاهش خطر گاز گرفتگی استفاده کنید.

بجای پوزه بند می توانید از حوله، جوراب ساقه بلند یا گاز پانسمان استفاده کنید.

گربه یا حیوانات کوچک را می توانید با پیچیدن در حوله، مهار کنید، اما اطمینان حاصل کنید که حیوان را خیلی سفت به دور حوله نپیچیده اید و بینی او برای تنفس باید آزاد باشد.

هیچ گاه زمانیکه حیوان استفراغ میکند، از حوله استفاده نکنید.

در صورت امکان، حیوان را پیش از حرکت دادن توسط آتل یا بانداژ ثابت نگاه دارید.

برای جلوگیری از آسیب بیشتر یا افتادن، در زمان حمل و جابجایی حیوان مجروح او را در محل کوچکی محدود سازید. سبد حمل حیوان یا جعبه مناسب است. اطمینان یابید که حیوان در داخل جعبه یا سبد، هوای کافی برای تنفس در اختیار دارد. در مورد سگهای بزرگ، شما می توانید از تخته، سورتمه باریک، در، قالیچه یا زیر انداز، پتو یا غیره که برای ما نقش برانکارد را ایفا کند، استفاده نمائید.

همیشه شناسنامه و هرگونه سابقه پزشکی حیوان را در دسترس قرار دهید و در اینگونه مواقع، حتماً آنها را به همراه داشته باشید.


روش جابجایی سگ مجروح

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.