بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

نکات و روش تغذیه سگ ها

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
09-12-2014
بعضی از صاحبان سگ گمان میکند هر چه بیشتر به سگشان غذا بدهند و او آنقدر بخورد تا کاملا سیر شود و در این زمان آنها نمیداند که در دوران کودکی چه مسایل برای سگشان پیش می آید و در زمان بلوغ نیز مععضلا ت از نظر سلامتی برای سگشان بوجود خواهد آمد .

یک مطلب مه مدی گر می خواهم برای شما مثالی بیارم و خود میتوان توله اي که از مادر و پدر هفت کیلو گرمی بد نيا آمده بود با رعایت جیره غذایی و بدون اینکه او را در فقر غذایی قرار دهم در شرایطی که تمام املاح و مواد معدنی و ویتامین ها حدود 3کیلو گرم در زمان بلوغ رسانده بودم و این در حالیست که سگی که از پدر مادر حدود 4 کیلو گرم را تا حدود7 کیلو گرم و ا این به این معنی نمیباشد که سگ خود را از غذای کامل محروم کنید شاید که کوچک بماند.

در این بخش روشهای تغذیه سگها بخصوص سگها ی زیر10 کیلوگرم را توضيح دهم .

1- زمان تغذیه :
زمان تغذیه در سگها بسیار مهم است برای سک هاي بالغ و کوچک در صورتی ک تربیت ادرار و مدفوع آموخته باشد برای سک هاي زیر 10 کیلوگرم دو وعده غذایی در نظر بگیریم چون سک در غیر این صورت سگ جوان همواره گرسنه خواهد ماند و دلیلی برای اشغال خوری را در سگ بوجود خواهد بود .

سعی کنید در زمان تغذیه در سگها را در صبح و ساعات حدود عصر باشد و اگر غذای سگ را در شبها به او بدهید باعث چاقی بیش از در سگهای مسن و در سگهای جوان باعث اختلال در زمینه تربیت و ادرار و مدفوعش خواهد شد .

ساعت مناسب حدود شش بعد از ظهر برای سگها بسیار مناسب میباشد .

2- نحوه غذا دادن به سگها :
در باره غذا خوردن سگها به همراه انسان نظرات متفاوتی اظهار میشود

من میگویم اگر میتوانید و همانطور در قبل توضیح دادم سگتان را اصلا در آشپز خانه یا جایی که خودتان غذا میخورد راه ندهید و در این صورت زمان غذا خوردن شما هیچ دلیلی سگتان با شما همزمان باشد که سگ شما را به دلیل اینکه خودش غذا دارد گدایی کند .

ولی در صورتی سگتان به گدای از افراد خانواده عادت ندارد تمامي اعضای خانواده و مهمانها توجیه شده باشند که تحت هیچ شرایطی به او غذایی خارج از آنچه در ظرفش قرار دارد به او ندهند ميتواند يد غذای اورا فقط در ظرف مخصوصش قرار دهید .

نوع غذا :
در قبل هم ذکر شد که سگ به مانند انسان نباید تنوع غذایی داشته باشد و غذا های خود را میخورد ولی اگر هر روزه آن سگ یک غذای خاص را بدهند او نيز همچنان این غذا را میخورد و در ضمن بسیار هم خوشحالند که شر غذا درست کردن برای سگها خلاص شده اند

ولی نمی دانند که سگ بیچاره از ترس گشته ماندن مجبور است این غذا را بخورد چون میداند اگر همین غذا را هم نخورد حتما خواهد مورد. در ثانی در صورتی که دایما از یک غذای خاص استفاده شود مثلما انواع دیگری از مواد غذایی که خواص غذایی خاص خودشان را دارند محروم میگردند . لاجرم همه ویتامینها و دیگر مواد مغذی به سک نخواهد رسید . بارها دیده ام که صاحب سگ با افتخار میگوید من روزانه 2کیلو اسکلت برای سگم میگذارم تا بخورد

و او چه بلای بر سر سگ بیچاره می آورد تازه خيلي هم به ا لطف کند در زمان زایمان کمی به او شیر میدهند . من همواره نصیحتم به این افراد اين است که شما بجای سگ زنده یک عروسک سگ شكل بگیری مطمئنم زحمت کم تري دارد

بنابر این سعی کنید از یک غذای خاص بیش از بار 2 تا در هفته براي سگتان استفاده نکنید و یا حداقل ترکیبات متنوعی را اهم از کربو هيدرات(غلات)به گونه ها و اشكال متفاوت و همچنین سبزی جات در غذاي سگتان استفاده نمایید .و هر روز ترکیب متفاوتی از گوشت و غلات با سبزیجات برای سگتان محیا کنید


نکات و روش تغذیه سگ ها

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.