بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

نکات مهم در مورد تربیت سگ پلیس

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-12-2014
سگ های پلیس امروزه بیشتر به منظور شناخت عناصر مشکوک و افراد جنایت پیشه و کشف مواد مخدر استفاده قرار می گیرند تا اینگونه افراد تبهکار و یا قاچاقچی را به دست قانون و عدالت گرفتار سازد. این نوع سگ ها با استفاده از حس شامه بسیار قوی می توانند با استشمام بوی بدن اشخاص جانی و تبهکار و یا بوی چند قطره خون یا البسه و اشیایی که از سارقین یا افراد جانی در صحنه عملیات به جا گذاشته اند با دقت کافی تمام مسیر و ردپای سارقین جنایتکار را پشت سر گذارده، تا کشف آنها، همچنان به تعقیب ادامه دهند. نژادهایی که برای این گونه خدمات پلیسی در نظر گرفته می شوند باید از قوه شامه بسیار قوی ای برخوردارند، دارای هوش و حافظه فوق العاده ای هستند و بسیار قوی . نترس هستند. امروزه برای این منظور از نژاد ژرمن شپهرد استفاده می کنند.

در تربیت سگ های پلیس رعایت کردن چند نکته بسیار مهم می باشد:
  • در تربیت این گونه سگ ها ایجاد حس اطمینان و اطاعت محض و بی چون و چرای سگ از مربی ضروری است.
  • تربیت این گونه سگ ها معمولا باید از سن 9 ماهگی تا یک سالگی شروع شو؛ زیرا زودتر از این سن را به علت اینکه هنوز قدرت تمرکز حواس سگ تکامل نیافته مناسب نمی دانند.
  • طول مدت تربیت سگ های پلیسی معمولا شش تا هفت ماه خواهد بود و در خلال این مدت انجام مجموعه ای از تمرینات ممتد و حساب شده می توان آنها را برای انجام خدمات پلیسی آماده ساخت.
  • مربیانی که به تعلیم سگ های پلیسی مبادرت می ورزند باید خود، دوره های کارآموزی تربیت سگ را دیده باشند. در ضمن مربیان باید به انجام این گونه عملیات علاقه مند باشند و از بردباری کامل برخوردار باشند. اصولی را که در تربیت این گونه سگ ها در موقع تمرین و انجام عملیات باید در نظر گرفت
عبارتند از :

1. باید با تمرین های ممتد به سگ آموخت روی زمین دراز بکشد، سپس مربی باید مسافتی را دور تر از آن به حرکت بپردازد، به طوری که از نظر سگ کاملا ناپدید گردد و حتی نتواند از راه دور او را تشخیص دهد. در این هنگام سگ باید با حالت خزنده خود را همچنان حداقل برای مدت دو دقیقه حفظ کند و مراقب اطراف باشد که چه می گذرد.

2. سگ باید با نرمی و انعطاف پذیری خاص به صورت آزادانه یا با قلاده با مربی خود حرکت نماید.

3. سگ را باید با استفاده از موانعی که برای او در نظر گرفته می شود به حرکت فرمان داد تا از موانع یکی بعد از دیگری عبور کند و در مسیر راه از چند گودال ، نهر و دره نیز با پرشهای مختلف بگذرد. ارتفاع موانع باید در ابتدا 50 سانتی متر باشد و به تدریج ارتفاع تا 170 سانتی نتر برسد. در هنگام عبور از گودال ها یا نهرها حداکثر عرض گودال نباید از 210 سانتی متر بیشترباشد.

4. سگ ها ی پلیسی را باید به طور دائم جهت عملیات پلیسی تمرین داد و انها را بیشتر برای انجام این گونه خدمات آماده نمود.


نکات مهم در مورد تربیت سگ پلیس

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.