بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

جلوگیری از خوردن اجسام توسط سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
09-12-2014
بسیاری ازما درزندگی خود با طفلی که یک جسم خارجی را بلعیده است مواجه شده ایم. که فراوانترین موارد آن شامل سکه های کوچک است. گاهی اوقات نیزمواردی نظیرهسته میوه ها یا مواد خطرناکترهم بلعیده می شوند.

بعنوان یک اصل کلی سگها هیچگاه اجسام غیرخوردنی را نمی بلعند. با این وجود بسیاری ازسگها ممکن است سنگریزه یا اجسام کوچک درخشنده مثل میخ. سکه. گیره لباس ویا اجسام پلاستیکی را بخورند. این حالت بیشتردرسگهایی که دارای اسباب بازیهای جویدنی هستند مشاهده می شود. اسباب بازیهای جویدنی دراندازه ها. شکلها. رنگها ومواد مختلف وجود دارد. حتی بعضی ازآنها درحین بازی صدای سوت می دهند. بسیاری ازسگها درابتدا به این اسباب بازیهای صدادارحمله می کنند وهرکاری بتوانند انجام می دهند تا ازصدا بیافتد. طبیعی است که اگراین سوتها فلزی باشند می توانند باعث زخم شدن دهان یا زبان یا صدمه دیدگی دندانها گردد. بنابراین هیچگاه یک اسباب بازی صدادارکه سوت آن فلزی است برای سگ نخرید.

برخی ازاسباب بازیهای جویدنی ازجنس وینیل هستند. وینیل یک نوع پلاستیک سبک است که نرم وانعطاف پذیرمی باشد. انواع ارزان قیمت آن دست را رنگی می کند. بنابراین چنین وسائلی هم ازجهت اینکه رنگ آنها حاوی سرب بوده وبرای حیوان خطرناک است وازسوی دیگردرهمان ساعات اولیه بوسیله سگ تکه تکه می شوند قابل توصیه نمی باشند. بخصوص آنکه تکه های کوچک وینیل ممکن است خورده شده وباعث انسداد روده ها گردد.

یکسری ازاسباب بازیهای ارزان قیمت دیگروجود دارند که ازجنس پلی اتیلن هستند. استفاده ازاین مواد به کلی ممنوع است. زیرا این پلاستیک سبک به سرعت تکه تکه شده وقطعات آن ممکن است بلعیده وموجب انسداد روده ها گردد. لذا بهتراست که ازاسباب بازیهای مطمئن وبی خطربرای سگهایتان استفاده کنید.


جلوگیری از خوردن اجسام توسط سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.