بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

تعلیم سگ برای جلوگیری از سرقت غذا

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-13-2014
جلوگیری از غذا دزدی سگ
سگ ها دوست دارند با علاقه به دنبال غذایشان بگردند. چیزهایی به نظر ما اشغال می آید ممکن است برای سگ خوشمزه و خوش آیند باشد. بنابر این سعی کنید که موارد زیر را رعایت کنید :
  • سگتان را طوری تربیت کنید که تنها از ظرف خوذش غذا بخورد. تمامی غذا ها را سرپوشیده نگه دارید تا سگ قادر به دسترسی به آنها نباشد.
  • هر زمان سگ بی اجازه سراغ غذا رفت با گفتن واژه " نه نه " او را از این کار باز دارید.
  • غذاهایی را که برای سگ وسوسه کننده است دور از دسترس او و درون ظرف های سر بسته قرار دهید.
  • ظرف غذا را به مواد تلخ مزه ای که برای سگ ناخوشایند است آغشته کنید.

غیر از موارد اشاره شده، ربودن غذا از روی میز نیز کار زشتی است که اکثر توله سگ ها به آن عادت دارند. رشد سریع توله سگ ها باعث می شود که اشتهای آنها افزایش یابد و از طرف دیگر غذاهای چیده شده بر روی میز نهار خوری چنان چشم اندازی دارد که توله سگ ها نمی توانند از آنها چشم پوشی کنند. این عادت به خصوص در مورد سگ هایی که از میز غذا تکه ای هم به آنها داده شود صادق است. اگر توله سگ ها را به خاطر دزدی از میز سرزنش کنید هرگز در برابر شما دیت به این کار نمی زند مگر اینکه در اتاق نباشید که در این حالت هم خیلی بی سر و صدا به میز نزدیک می شود، سریع و آرام به بالای میز می روند و به جستجوی غذای دلخواهشان، به خصوص گوشت می پردازند. اگر توله سگ یا سگ شما به دزدی عادت کرد و با سرزنش اصلاح نشد بایستی از روشی که متعاقبا اشاره می شود استفاده کنید.

میز را مثل همیشه مرتب کنید و یک تکه گوشت وسوسه کننده روی میز قرار دهید و به آن یک تکه نخ متصل نماید. سر دیگر نخ را به یک قوطی خالی کنسرو یا هر چیز دیگری که در اثر افتادن روی زمین ایجاد سر و صدا نماید وصل کنید. تکه گوشت را لبه میز قرار دهید ولی نگذارید در حین انجام این کارها سگ شما را ببیند. پس از آماده شدن میز، اتاق را ترک کنید و بگذارید سگ با میز غذا تنها بماند. وقتی در غیاب شما توله سگ ب میز نزدیک شود و بخواهد تکه گوشت را بدزدد، همراه گوشت قوطی خلی نیز بر روی زمین می افتد و ایجاد سر و صدای ترسناکی می کند و در نتیجه توله سگ پا به فرار می گذار. ولی به دنبالش آن صدا او را تعقیب می کند. در نتیجه تکرار این کار باعث می شود سگ از ترس، این عادت را ترک نماید. بعد ها حتی اگر در یک اتاق ساکت در حین نزدیک شدن به میز به طور ناگهانی صدایی ایجاد شود سگ از ترس اینکه مبادا این صدا همان صدایی باشد که در هنگام ربودن گوشت ایجاد شده به میز نزدیک نمی شود.


تعلیم سگ برای جلوگیری از سرقت غذا

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.