بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

جلوگیری از پریدن سگ روی وسائل خانه

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-13-2014
جلوگیری از پریدن سگ روی اسباب ، مبل ، میز و دیگر وسائل خانه
اگر سگ روی اسباب و اثاثیه منزل می پد و یا روی مبل ها می خوابد او را تنبیه نکنید. اگر به طور مداوم سگ را تنبیه کنید حیوان فقط این عمل را در غیاب شما انجام می دهد و وقتی که احساس کند شما به اتاق برگشتید به سرعت از روی آنها به پایین می پرد. برای این که سگ این عادت زشت را برای همیشه ترک کند از روشی که در زیر گفته می شود استفاده نمایید.

چند تا تله موش بخرید و آنها را پس از آماده کردن روی میز یا صندلی که سگ دوست دارد روی آنها دراز بکشد قرار دهید. سپس به آرامی آنها را با چند تکه روزنامه بپوشانید. اتاق را ترک کنید و پشت در منتظر بمانید. تله موش ها را طوری قرار دهید که سگ متوجه آنها نشود و نفهمد که شما در این کار دست داشته اید. پس از پریدن توله سگ بر روی مبل، تله موش ها به صدا در می آیند و توله سگ با وحشت از روی مبلها پایین پریده و پا به فرار می گذارد. با این کار صدمه ای به توله سگ وارد نمی شود، بلکه تله موشها در زیر روزنامه باعث وحشت حیوان می گردد.

اگر توله سگ یا سگ ناخواسته به اتاق خواب شما می اید و سرزنش و تنبیه نیز فایده ای ندارد روش مشابه گفته شده را امتحان کنید که نتیجه خوبی دارد. بعضی از صاحبان سگ انها را طوری تربیت می کنند که بر روی صندلی مخصوص خودشان فقط می نشینند. اگر از اینکه سگ وارد اتاق خواب شما نشود و بر روی اسباب و اثاثیه ی بپرد متنفرید، در موقع خروج از خانه، سگ را در محل خاصی محبوس نمایید. این کار باعث می شود سگ به اتاق خواب یا نشیمن دسترسی نداشته باشد و بنابراین برای رفتن به آنجا وسوسه نخواهد شد. همچنین می توانید سگ را از خانه خارج کنید و در حیاط نگه دارید. با وجود مطالب گفته شده بعضی ها عقیده دارند که باید سگ را آزاد گذاشت ولی باید طوری تریت نمود که چنین کارهای زشتی را انجام ندهد.


جلوگیری از پریدن سگ روی وسائل خانه

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.