بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

تعلیم سگ برای سوار ماشین شدن

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-13-2014
تعلیم سگ برای سوار ماشین و وسائل نقلیه شدن شدن
سعی کنید اولین گردش های شما خیلی کوتاه و مختصر باشد. وقتی سگ بدون ناراحتی توانست مسافت مورد نظر را تحمل کند، مدت گردش را بیشتر کنید. همیشه قبل از گردش مطمین شوید که شکم سگ خالی است و به تازگی غذایی به حیوان داه نشده است. سگ ها دوست دارند صاحبشان یا هر عضو خانواده را که برای رانندگی می رود همراهی کنند. اما سگ حق ندارد اتوموبیل و یا دوچرخه را تعقیب نماید. این امر در صورتی امکان پذیر است که از زمان تولگی از طرف صاحبش به این کار ترغیب نشده باشد. اگر سگ آموزش همگام و همقدم را خوب یاد گرفته باشد و عادت داشته باشد که پا به پای صاحبش راه برود، به هیچ وجه این کار را انجام نخواهد داد. یاد آوری می شود که دویدن سگ همراه دوچرخه صاحبش برای سلامتی او مفید است و عضلات حیوان را تقویت می کند و به هضم غذای سگ کمک می نماید؛ به شرط اینکه در این عمل زیاده روی نشود. اگر سگ علی رغم مطالب گفته شده عادت به تعقیب وسایط نقلیه داشت، به روش های ذکر شده او را ترک عادت دهید.

یکی از روش ها این است که سگ را به وسیله ی بستن یک بند طویل یا زنجیر ترک عادت دهید. روش دیگر این است که یک دسته جارو را بو طور افقی به طنابی به گردن سگ بسته شده متصل کنید، این کار باعث می شود که در هنگام دویدن دسته جارو به دستهای حیوان برخورد کند و مانع از دویدن شود. اگر بستن دسته جارو و تکرار کلمه ی " نه " یا " شرم کن " مانع از تکرار این رفتار نشد از روش دیگری که متعاقبا می آید استفاده کنید.

در این مورد بایستی شما از شخص دیگری که مطمین هستید سگ او را تعقیب خواهد کرد کمک بگیرید. شخصی که در ماشین است باید از یک تفنگ آب پاش استفاده کند وهنگامی که اتوموبیل در حال حرکت است و سگ اتوموبیل را تعقیب می کند به صورت حیوان آب بپاشید و صورت سگ را خیس کند. اگر این روش بی ثمر بود به جای آب خالص از محلول رقیق آمونیاک استفاده کنید و در تفنگ آب پاش بریزید. اگر چه این کار ممکن است غیر انسانی به نظر بیاید اما باید این حقیقت را نیز مد نظر قرار داد که تعقیب وسایط نقلیه توسط سگ ممکن است منجر به مرگ سگ در زیر چرخهای ماشین شود یا اینکه باعث حوادث رانندگی گردد کخ تلفات انسانی را به بار خواهد آورد.


تعلیم سگ برای سوار ماشین شدن

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.