بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

دلائل ناله کردن سگ

Razi005 آواتار ها
Razi005
کاربر
09-13-2014
ناله کردن همانند پارس کردن ، غر غر کردن و زوزه کشیدن از رفتار های صوتی سگهاست . کلا میتوان ناله کردن را فراخوانی برای توجه و محبت دانست ولی ناله کردن انواع مختلفی دارد و شما باید بدانید که منظور سگتان از ناله کردنش چیست .

ارتباط با مادر
توله ها برای برقراری ارتباط با مادرشان ناله میکنند ، نالیدن راهی است که به مادر خود بفهمانند که گرسنه اند یا سردشان شده است تا مادرشان نیاز های آنان را برطرف کند .

خستگی و نیاز به محبت
هنگامی که توله ها شروع به زندگی با انسانها میکنند ، در میابند که ناله کردن هنوز کاربرد دارد و هنگامی که نیاز به محبت دارند یا وقتی خسته شده اند شروع به نالیدن میکنند . شما باید به سگ خود آموزش دهید که با نالیدن نمیتواند همه چیز را به دست آورد و گرنه مشکل تربیتی بزرگی پیدا خواهد کرد .

ترس از تنهایی
سگها در هنگام ترس ( مثلا وقتی که صاحبشان خوابیده است ) ناله میکنند . اگر شما شاغل هستید و باید بخشی از روز را بیرون باشید باید به سگ خود آموزش دهید تا از تنهایی نهراسد . برای این آموزش مدت کوتاهی بیرون بروید سپس بازگردید و به سگ خوراکی و جایزه بدهید و این کار را چند بار تکرار کنید ، اینگونه سگ میفهمد که شما در هنگام بازگشت او را تشویق میکنید و دیگر نخواهد ترسید .

هیجان زدگی
سگها در هنگامی که هیجان زده میشوند شروع به ناله میکنند ، این هیجان ممکن است بر اثر احساس یک عامل خطرناک یا هرگونه اتفاقی به وجود آید .

اتفاقات ناگهانی
سگها در هنگام رخ دادن اتفاقات ناگهانی نیز ناله میکنند ، مثلا ممکن است اسباب بازیشان به زیر یکی از اشیای منزل رود و آن را نبینند یا گربه ای را دنبال کنند و او ناگهان ناپدید شود .

درد کشیدن
در هنگام تحمل درد سگها شروع به نالیدن میکنند . ناله کردن رفتاری غیر ارادی است و سگ روی آن کنترلی ندارد ، ولی شما میتوانید به یافتن و حل مشکل سگتان او را از نالیدن باز دارید .
اگر سگتان بدون دلیل خاصی می نالد دارای مشکلات رفتاری است و نیاز به تربیت درست دارد .


دلائل ناله کردن سگ

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.