بازگشت   DogForum | وبسایت تخصصی سگ
 

تعلیم و تربیت سگ مین یاب

Ramin73 آواتار ها
Ramin73
کاربر
09-13-2014
توله سگها در سن سه ماهگی، وقتی که آنقدر بزرگ شده اند که می توانند مادر خود را ترک کنند، برای شروع آموزش، به او سپرده میشوند.
در ابتدا، سگهای مینیاب از آلمان و هلند وارد میشدند اما درحال حاضر تمام توله سگها در افغانستان پرورش داده میشوند.
اولین مرحله، آموزش «سازگاری با اجتماع» یا آشنا کردن سگها با انسان و وسائط نقلیه و نیزارزیابی استعداد آنها در امر مین یابی به عنوان سگهای مینیاب است.

پس از 7 ماه آموزش سازگاری با اجتماع، سگ به مرحله بعدی آموزش خود، «تعلیم توپ» ارتقاء مییابد.
سگها به دنبال توپ رفتن و بازی کردن با آن را به عنوان پاداشی برای رفتار خوبشان یاد میگیرند.
در این مرحله، اگر سگی به توپ بیعلاقگی نشان دهد، برای آموزش مجدد به عنوان سگ نگهبان پس فرستاده میشود و یا به عنوان حیوان خانگی واگذار میشود. سگها باید به هرچیزی که مربیشان دستورمیدهد، عمل کنند تا بتوانند توپ را بگیرند و با آن بازی کنند. تعلیمات اولیه 4 ماه به طول میانجامد.
دو ماه آخر برنامه، به آموزش مواد منفجره اختصاص دارد. سگ یاد میگیرد که بوی مواد منفجره را تشخیص دهد. به سگها آموزش داده میشود که در یک محوطه روی خطوط راست بالا و پایین بروند و به محض پیدا کردن مواد منفجره فوراً بنشینند. به این ترتیب مربی آنها میتواند سنگ قرمزی روی نقطهای که سگ نشسته جای دهد. به هنگام عصر جهت انهدام مینها، انفجارهای کنترل شدهای انجام میشود.

تنها پس از 13 ماه آموزش، سگ برای برخورد و دیدار با مربی خود آماده میشود. این زوج جهت کسب آمادگی برای گذراندن تستهای unmaca دوماه را با یکدیگر میگذرانند. با گذراندن موفقیت آمیز این امتحان، برای مدت یک سال به سگ ها مجوز کار به عنوان مینیاب در منطقه اعطا میشود. مجوز به مربی و سگ به عنوان یک تیم داده میشود. در طول این دوره هیچ یک از آنها حق ندارد با سگ یا مربی دیگری کار کند. در پایان سال آنها باید برای ادامه کار، مجوز خود را تجدید کنند.


تعلیم و تربیت سگ مین یاب

 تمامی حقوق برای سایت DogForum.ir محفوظ است.